Plastická chirurgie od operace prsou až po liposukci

18. leden 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  6274 zobrazení  597 slov

Plastická chirurgie zažívá v současnosti velký boom. Jejími zákazníky už nejsou pouze celebrity či lidé z nejvyšších vrstev.

Plastická chirurgie od operace prsou až po liposukciPlastická chirurgie od operace prsou až po liposukci

Úpravy na svém těle z dílny plastického chirurga si dopřávají i ti, kteří si na operaci šetří někdy i dlouhá léta. Pravdou však je, že postupně také klesají ceny úkonů, s tím jak roste konkurence mezi klinikami zabývající se estetickou chirurgií.

Reklama

Nejčastější operace jsou podle serveru Heo.cz zaměřeny na úpravu prsou, odsátí tuku z problematických partií a úpravy v obličeji. Plastické operace už nejsou výhradou pouze žen. Zákroky často podstupují i muži nejrůznějšího věku, což je dalším současným trendem, který směřuje ke stále mladším zákazníkům.

Estetická chirurgie slouží k úpravám obličeje. Nejčastější prováděnou operací je úprava očních víček, která je také nejčastější estetickou operací vůbec. Problém pokleslých víček trápí zejména ženy s přibývajícím věkem, kdy kůže ztrácí svou pevnost a pružnost. Při této operaci se upravují dolní i spodní víčka a její průběh spočívá v odstranění přebytečné kůže či tuku.

Celková operace obličeje, tzv. facelift spočívá v napnutí kůže zejména na tvářích, která se s rostoucím věkem povoluje. Facelift a operace víček se často kombinují, případně je možné zároveň odstranit i podbradek. Dalšími častými operacemi obličeje jsou především různé úpravy nosů, přišití odstátých ušních boltců, které se provádí už u malých dětí, léčba akné a dalších estetických potíží pleti a další.

Druhou nejčastěji prováděnou operací je zmenšení, zvětšení či vylepšení tvaru a pevnosti prsou, upravovány jsou také určité asymetrie v těchto partiích. Pro zvětšení prsou se nejčastěji volí vložení implantátu. Tyto implantáty jsou vyrobené z různých materiálů a jejich pečlivý výběr je důležitý s ohledem na možné budoucí potíže. Nejčastěji se však využívá pevná silikonová výplň, v jiných případech mohou být implantáty naplněny i tekutinou.

Lišit se mohou implantáty také tvarem, přičemž tradičně jsou využívány implantáty kulaté, které ale nemusí působit příliš přirozeně, a proto mnoho žen volí implantáty oválné, které jsou však výrazně dražší. V případě této operace je třeba počítat s tím, že implantáty je vždy třeba po několika letech vyměnit. Jednodušším operačním výkonem je naopak zmenšení prsou, které je často vyhledáváno, a kterým se nezabývá pouze estetická chirurgie.

Mezi další oblíbené operace, a to i mezi muži, patří liposukce různých částí těla. Liposukci je možné provést různými způsoby, od čehož se odvíjí především cena tohoto zákroku. Při této operaci dochází k odsátí tuku z různých partií těla. Tato operace patří v oblasti plastické chirurgie mezi jednodušší, bez velkých rizik a její výhodou je také trvalý efekt.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil