Zajistěte si ticho v bytě instalací modrých desek

6. únor 2011  MediaShow.cz   Stavíme  2759 zobrazení  192 slov

Akustická pohoda je velmi důležitá a je nutné na to myslet už při stavění domu. Ovšem existuje i řešení při dodatečném vyřešení nastalého problému.

Při stavbě domu či rekonstrukci je vhodné vzít v úvahu akustiku. Na trhu existuje snadný konstrukční systém, s kterým lez odhlučnit snadno a rychle. Je jím sádrokartonová příčka.

Reklama

Při stavbě i rekonstrukci se stále více uplatňují tzv. suché metody před "mokrými" technologiemi. K výstavbě sádrokartonové příčky se nepotřebuje malta. V kombinaci s novými profily z rigidizovaného plechu mají sádrokartonové konstrukce navíc vyšší tuhost. Umožňují docílit až o 30 % pevnější stěny. Profily také lépe ve spojích drží a neposouvají se.

Vtip nové sádrokartonové příčky tkví v modrých akustických deskách. "Modré ticho" zajistí, že už vás nebude rušit dění ve vedlejším pokoji ani v sousedním bytě. Tato novinka na trhu má totiž unikátní složení, výrazně zvyšující zvukově izolační vlastnosti sádrokartonových desek. Při nákupu je od ostatních snadno rozlišíte právě podle jejich modré barvy.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil