Zahradní domky jsou lehké dřevostavby pro různé využití

25. duben 2011  PR   Stavíme  6193 zobrazení  385 slov

Zahradní domky a dřevostavby jsou vhodné pro různé typy zahrad a pozemků. Mohou mít různý účel využití od skladu na nářadí až po přenocování.

Zahradní domky jsou lehké dřevostavby pro různé využitíZahradní domky jsou lehké dřevostavby pro různé využití

Zahradní domky jsou skvělou variantou mít již hotové přístřešky, které stačí jen umístit na pozemek. Je to volba na menší zahrady typu zahrádkářských kolonií a často jsou tyto dřevěné stavby využívány jako domky na nářadí.

Reklama

Zahradní dřevostavby jsou srubové a panelové konstrukce, jejich výhodou je lehkost a snadná montáž na základovou desku. Na tyto domky se používá vyzrálé smrkové sušené dřevo z Česka a ze severní Evropy.

Obvodové stěny zahradních domků na nářadí srubové konstrukce jsou vyrobeny z profilovaných čtyřstranně hoblovaných prken tloušťky 19 a 28 mm spojených v rozích tzv. "křížovým spojem" s dvojitým zámkem.

Naopak dřevěné domky na nářadí panelové konstrukce jsou konstruovány jako stavebnice z panelů a dalších konstrukčních prvků. Jelikož je dřevo organický materiál je nutno počítat s občasnými drobnými zarostlými suky. Všechny typy zahradních domků na nářadí mají ventilační rošty.

Klasické zahradní chatky mají obvodové stěny ze srubové konstrukce vyrobeny z profilovaných čtyřstranně hoblovaných prken tloušťky 19, 28, 33, 44 a 50 mm spojených v rozích tzv. "křížovým spojem" s dvojitým zámkem. Sedlová nebo pultová střecha spočívá na dřevěných nosných hranolcích. Bednění střechy zahradního domku tvoří prkna sesazená na pero a drážku.

Velmi oblíbené jsou i rekreační chaty pro celoroční užívání. Dalšími stavbami jsou zahradní dřevostavby, kterými myslíme altány a různé lávky, květináče a truhlíky či plotové stěny.

Pokud už jste dostatečně nasáli inspiraci, vybrat si ze široké nabídky lze na specializovaných webových stránkách Zahradni-domky.cz. Výhodné další služby nabízejí dodání a montáž zahradních domků po celém Česku a vybrané zahradní domky s možností montáže na zemní vruty se dodávají i na klíč (stavební připravenost, domek, montáž, nátěry, krytina, oplechování).


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x