Vyzkoušejte zadání poptávky zdarma a vybírejte z nabídek

18. leden 2013  MediaShow.cz   Stavíme  2669 zobrazení  594 slov

Poptávkový systém je chytrým řešením pro zákazníky a dodavatele zboží či služeb. Web funguje na jednoduchém principu poptávek a nabídek.

Vyzkoušejte zadání poptávky zdarma a vybírejte z nabídekVyzkoušejte zadání poptávky zdarma a vybírejte z nabídek

Klasické katalogové seznamy firem a živnostníků jsou už zastaralým systémem. Na internetu se stále více prosazuje nový revoluční způsob komunikace mezi zákazníkem a dodavatelem zboží či služeb.

Reklama

Poptávkový server je sice také katalog firem, avšak funguje na principu zadávání poptávek, na které odpoví podnikatelé se svými nabídkami. Navíc poptávkový web umožňuje díky revolučnímu řešení poptat jakýkoliv druh produktu nebo služby. Má tedy široké využití. Poté co si zákazník vybere z došlých nabídek tu nejvhodnější, zkontaktuje se s podnikatelem a domluví se na realizaci.

Poptávkový systém zákazníkovi umožní vytvořit si malé výběrové řízení, neboť obvykle na jednu poptávku zareaguje více firem a živnostníků. Naopak pro ně poptávkový systém umožňuje získávat nové zakázky.

Zprostředkování poptávek snadno a rychle

Jinými slovy poptávkový server je ideální pro ty zákazníky, kteří chtějí rychle oslovit co nejširší spektrum firem. Vzhledem k tomu, že umístění poptávky do databáze je pro poptávajícího zákazníka zcela zdarma a umožňuje mu zadat neomezený počet poptávek, je tento systém velmi efektivní při hledání vhodného řemeslníka či dodavatele nejen stavebního materiálu.

Poptávky stavebních prací prostřednictvím trhu poptávek na internetu zajistí pro zákazníka úsporu času. Také není nutné složitě oslovovat jednotlivé řemeslníky a firmy.

Princip služby je totiž v tom, že na základě poptávky zákazník obdrží nabídky od několika živnostníků a firem. Tyto nabídky se samozřejmě budou lišit cenou, kvalitou a servisem. Zákazník si poté už jen vybírá a vzhledem k tomu, že není ničím vázán, může všechny nabídky i odmítnout. Konečné rozhodnutí, zda se rozhodne některou nabídku přijmout, je totiž jenom na něm.

Jen zřídka se stane, že by na některou poptávku zákazníka nereagoval žádný živnostník či firma. Do poptávkového systému je zapojeno více než 140 000 aktivních firem. Ty reagují na poptávky následujícícím způsobem: Jakmile zákazník odešle dle specifikace svoji poptávku, dostanou ji ty firmy, které mají nastavený odběr poptávek dané kategorie. Tyto firmy pak mají možnost na tuto poptávku reagovat.

Nejen stavební práce

Mezi hlavní kategorie patří kromě stavebních prací a prodeje stavebního materiálu i poptávky z oblasti ubytování, pronájmu bytů bez realitky, auto moto inzerce zdarma, prodeje nábytku či prodeje hutního materiálu.

Poptávkový server je prakticky databází firem s tím rozdílem, že zatímco klasický firemní katalog je "pasivní", zprostředkování poptávek je "aktivním" způsobem vyhledávání vhodného živnostníka a firmy na konkrétní poptávku.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x