Vybudujte si na své zahradě koupací jezírko

15. květen 2011  PR   Stavíme  4623 zobrazení  408 slov

Zahradní jezírko tvoří pro zahradu zajímavý architektonický prvek. Kromě rybiček se v něm mohou vyřádit i děti.

Vybudujte si na své zahradě koupací jezírkoVybudujte si na své zahradě koupací jezírko

Zahradní jezírka jsou v posledních letech hitem na zahradách u rodinných domů. Jsou využívána především jako okrasný prvek, ale také ke koupání. Vypadají lépe než bazén, jsou přírodního charakteru, a to i co se týče vody - není totiž chlorovaná.

Reklama

Současná moderní zahradní architektura se snaží využívat jezírka, neboť zahradu zkrášlují a v parných dnech voda provlhčí vzduch. Před rozhodnutím, jaký typ zahradního jezírka si necháme postavit, si musíme uvědomit, zda v něm chceme mít rostliny a rybičky, nebo ať v něm dovádějí děti.

Protože jezírko není levná záležitost, je účel opravdu vhodné si určit před vlastní realizací. Konstrukce se totiž liší, důležitá je i hloubka a další parametry. Koupací jezírko může být betonové, plastové či se využije jen jezírková fólie.

Plastové jezírko a z jezírkové fólie

Plastová jezírka využívají hotové nádrže. První skupina je tvořena nádržemi z polyetylénu zesíleného skleným vláknem. Jejich trvanlivost je dlouhodobá, jsou také velice odolné proti protržení. Jedná se o klasické "černé" zahradní rybníčky v různých velikostech, tvarech a hloubkách. Druhý typ je tvořen povrchem ze speciální hmoty a skládá se z upraveného přírodního kamene, který se speciálním postupem zapracovává do povrchu jezerního základu.

Výhodou jezírkové fólie je jejich tvárnost a možnost vytvoření téměř jakéhokoli tvaru jezírka a možnost volby hloubky nádrže. Při nákupu je ale nutné dbát na kvalitu. Folie musí být odolná vůči UV paprskům, aby se nestala křehkou a nepevnou. Dále musí být mrazuvzdorná a neobsahovat škodlivé látky pro rostliny, ryby a jiné vodní organismy.

Jezírka je vhodné opatřovat i čerpadly. A to i v případě, pokud se rozhodneme vybudovat přirozené jezírko, bez čerpadla, filtračního zařízení a správného ošetření je to velmi obtížné. Musíme totiž zachovat čistotu vody i z hlediska řas.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x