Suť ze stavby patří na specializované skládky

23. březen 2011  PR   Stavíme  4047 zobrazení  244 slov

Při stavbě či demolicích domů vzniká mnoho stavebního odpadu. Na odvoz sutin je vhodná zejména kontejnerová doprava od specializované firmy.

Suť ze stavby patří na specializované skládkySuť ze stavby patří na specializované skládky

Stavební odpady nejsou ve většině případů ekologicky nebezpečné, ale kvůli časté objemnosti nepatří na klasickou skládku. Při stavební činnosti, ať už se teprve staví, renovuje, přestavuje nebo probíhají bourací práce, vždy vznikají odpady. Ty se musí zpravidla odvážet.

Reklama

Odvoz suti většinou zahrnuje cihelné zdivo, zeminu, beton nebo železobeton, dlaždice, vápenopískové materiály, maltu, sádru, keramické materiály, dřevo, lehké drobné desky, písek, plasty, kovy, papír, asfalt, dehet, smolu, barvy a lepidla.

Pro odvoz stavebních odpadů je nevhodnější kontejnerová doprava. Pro region Praha a střední Čechy takovou službu nabízí například Betonárna Černošice. Ta disponuje novými vozy značky AVIA o tonáži 9 tun, které jsou připraveny v každém ročním období přistavit kontejner na určené místo.

Vozy jsou vybaveny nejmodernějším hydraulickým zařízením pro manipulaci s naloženými kontejnery o různých nosnostech a různých objemech. V kovovém provedení, s pevným dnem, sklopné bočnice a odnímatelné zadní víko je samozřejmostí.

Cena za odvod suti se liší dle objemu a druhu odváženého materiálu. Základní ceník obsahuje informace o odvozu stavební suti, zemin a komunálu v objemu 3 a 11 kubíků.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x