Stavební spoření se stále vyplatí i přes klesající státní podporu

3. květen 2011  PR   Stavíme  3158 zobrazení  574 slov

Uzavřít stavební spoření je stále výhodné a po šesti letech může nabídnout zajímavý výnos. Navíc se jedná o bezpečnou formu ukládání peněz.

Stavební spoření je zajímavý finanční produkt, a to i přes současné debaty o tom, v jaké výši bude státní podpora. Stále platí, že spoření je určeno především na potřeby spjaté s bydlením. Samozřejmě lze nastřádané peníze použít i pro jiný účel.

Reklama

Roční státní příspěvek lze získat v maximální výši 2 tisíc korun. Počítá se podle sumy, kterou si za daný kalendářní rok každý na svém účtu nastřádá. Maximálně je pak vypočítáván z 20 tisíc Kč. Další výhodou je, že vklady na stavebním spořením jsou úročeny přesně daným úrokem, který se po celou dobu trvání stavebního spoření nemění. Po šesti letech je možné se státní podporou a úroky vybrat.

Podstatnou výhodou stavebního spoření je zajímavý výnos a získání relativně levných úvěrů. Především pak řádný úvěr ze stavebního spoření představuje nejvýhodnější úvěr, který je v oblasti bydlení vůbec nabízen.

Českomoravská stavební spořitelna, známá spíše jako stavební spoření s liškou, nabízí zajímavý finanční produkt. Jde o stále výhodné stavební spoření, které funguje na principu přispívání peněz a následné možnosti čerpat velice výhodný úvěr ze stavebního spoření s liškou.

Stavební spořitelna České spořitelny, tedy mnohdy známá jako Buřinka stavební spoření, je rovněž silným hráčem na trhu. Po změně státní podpory na začátku roku 2011 stále dosahuje výnosnosti více než 5 % ročně po celou dobu trvání smlouvy. Zároveň má jednu velice významnou konkurenční výhodu – nabízí pouze 0,5% poplatek z cílové částky při sjednání stavebního spoření. Jde o poloviční úsporu oproti jiným stavebním spořitelnám.

Stavební spoření Česká spořitelna je standardně navrženo podle zákonných norem s několika zvýhodněními. Základ tvoří příspěvek klienta na svůj účet. Ten může na své stavební spoření vložit neomezenou sumu, avšak státní podpora je maximálně 2 000 Kč jako deset procent z vložené částky. Tudíž je nejvýhodnější posílat na účet ročně alespoň 20 000 Kč. Pouze tak totiž člověk ze stavebního spoření vytěží maximum.

Česká spořitelna stavební spoření však nabízí ještě další zajímavosti. Dává slevu na poplatek za sjednání stavebního spoření, čímž se logicky snaží přilákat další klienty. Úrok 2 % ročně, který se nemění podpořený státní podporou nabízí opravdu zajímavé zhodnocení.

Zajímavým finančním produktem je i ING konto. Je to spořící účet, který umožní snadno a rychle spravovat své finance. Díky elektronickému bankovnictví lze ING konto ovládat s domova a pružně si převádět peníze ze spořícího účtu na běžný bankovní účet. ING konto funguje vedle standardního účtu.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil