Rozhodněte se pro obklady a dlažby do koupelen či kuchyní

21. září 2012  MediaShow.cz   Stavíme  3222 zobrazení  511 slov

Sen o kvalitně provedené koupelně a kuchyni z hlediska obkladů a dlažeb se může stát realitou. Důležitý je výběr materiálu od dodavatele a pro provedení i zhotovitele.

Stavět nebo renovovat koupelnu či kuchyň lze mnoha způsoby, stále ale platí, že by neměla v ní chybět dlažba a obklad. Je to praktický a estetický stavební materiál, který je velmi snadný na údržbu a má dlouhou trvanlivost.

Reklama

Oproti minulosti je v současnosti velmi široký výběr vzhledů dlaždic, který dříve chyběl. Lze si tak vybírat z mnoha barev a motivů i velikostí.

Vzhledem k tomu, že koupelna je nedílnou součástí každého domu či bytu, je těmto místnostem věnována patřiční pozornost. Je žádoucí, aby koupelna působila uvolněným, ale moderním a osobitým dojmem. Pokud se vhodně zvolí obklady a dlažby bude navozena příjemná atmosféra. Samozřejmě koupelna není jen o obkladech a dlažbě, důležitý je i správný výběr sanitárního vybavení jako jsou vany, sprchové kouty nebo hydromasážní systémy.

Pod pojmem kuchyně se mnoha lidem vybaví spotřebiče jako lednice, vařič, mikrovlnná trouba a jistě i kuchyňská linka. To však není všechno. Důležité jsou obklady a dlažby. Jejich výběr je rovněž důležitý.

Jaké obklady a dlažby vybírat

V současné době se pro výrobu obkladů a dlaždic využívá velké množství různých materiálů jako je sklo nebo keramika. Do kuchyní se nejčastěji používají keramické obklady a dlažby.

Aby se mohlo vůbec začít plánovat, jaké obklady a dlažbu objednávat, je nutné mít ucelenou představu pro design místnosti. Pokud se zákazník rozhodne pro profesionály v oboru s dlouholetými zkušenostmi, jistě ocení jejich služby.

V první fázi je žádoucí vybrat obklady do koupelny či obklady do kuchyně, dlažbu, sanitární vybavení, baterie, stavební chemii, které budou odpovídat požadavkům a představám. Aby byl lepší obraz o tom, jak to bude vše vypadat jako kompaktní celek, vyhotovuje se 3D vizualizaci. Nechybí ani další dokumentace, kterou bude třeba pro následné vyhotovování projektu.

Další postup je takový, že požadované zboží od dlaždiček, přes dlažbu až po sanitární vybavení se zajišťuje od předních evropských dodavatelů.

Nutnost kvalitního provedení

Jenže samotný kvalitní materiál a vybavení nestačí, aby se docílilo požadovaného výsledku. Nutné je poptat kvalitního zhotovitele. Tím je například firma Kerabel, která zajistí poradenství, 3D vizualizace s nákresy, cenovou kalkulaci a samozřejmě realizaci.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil