Profesionální měřící technika pro průmyslové využití

13. květen 2015  Roman Beneš  Stavíme  2209 zobrazení  522 slov

PR: V mnoha odvětvích průmyslu i v dalších oborech se klade důraz na maximální přesnost při výrobě produktů. Jako profesionálové se neobejdete bez kvalitní měřicí techniky, kterou představují měřidla a kalibry.

Zdroj: nastroje.czZdroj: nastroje.cz

Měřidla

V průmyslu a strojírenství jsou měřidla velmi důležitými pomůckami. Stačí si představit, jaký by byl výsledek práce, pakliže byste vše měřili „od oka“, případně s nějakým amatérským a hobby náčiním. Přesnost by rozhodně nemohla být na milimetry. Vyrobený produkt by pak nesplňoval požadavky koncových zákazníků.

Proto je podstatné, abyste využívali vždy perfektně kalibrovaná měřidla, jež jsou schopna měřit s přesností na jednotky milimetrů.

Ve strojírenství a dalších průmyslových odvětvích využijete celou řadu měřidel. Nejčastěji jde o takzvaná posuvná měřítka. Slouží ke správnému a maximálně přesnému měření délek jednotlivých komponent, případně jejich vnitřních rozměrů a hloubek.

V současnosti se zejména pro velké podniky ponejvíce hodí digitální varianty těchto měřidel, které díky snadnému a rychlému ovládání značně ulehčují práci a zároveň minimalizují riziko špatného měření.

Kromě posuvných měřítek se hodně využívají také mikrometrická měřidla. Špičkové produkty mají rozsah 0 – 200 mm.

Kalibry

Praktickou záležitostí, která se vám bude hodit při práci, jsou dále kalibry. Jde o zařízení, která porovnávají vnější a vnitřní rozměry materiálů. Na rozdíl od měřidel neslouží k přímému zjištění velikosti a délky, pouze jimi zjistíte, zda jsou požadované rozměry odpovídající vašim požadavkům. V průmyslu i dalších oborech se používají jak válečkové kalibry (měří vnitřní průměry těles), tak i například třmenové, jež pro změnu slouží ke zjištění vnějších rozměrů těles.

Prodejce špičkových měřidel a kalibrů

Měřidla a kalibry pro profesionály dodává společnost Michovský - TOOLS s.r.o. Kompletní nabídku naleznete na webových stránkách www.nastroje.cz. Výběr těchto praktických nástrojů je zde velmi široký, u prodejce najdete všechny výše uvedené druhy měřidel a kalibrů. V případě, že si při výběru nevíte rady, neváhejte se obrátit na uvedenou společnost. Její zástupci s vámi vše rádi zkonzultují a pomohou vám vybrat ty nejvhodnější nástroje pro měření.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil