Předokenní rolety chrání a dobře vypadají

17. říjen 2011  MediaShow.cz   Stavíme  2946 zobrazení  396 slov

Předokenní rolety jsou stále častěji součástí oken. Mají mnoho výhod od ochrany před vloupáním po ušetření tepelné energie.

Předokenní rolety chrání a dobře vypadajíPředokenní rolety chrání a dobře vypadají

Dům a okna patří k sobě. A okna s předokenními rolety rovněž. Nejčastěji se vyrábějí předokenní rolety pro novostavby a pro dodatečnou montáž.

Reklama

V prvním případě je vhodné už při projektu a stavbě domu počítat s tím, že venkovní rolety se ideálně zabudovávají do prostoru překladu. Pro tyto účely se dodávají předokenní rolety s hliníkovým nebo styroporovým boxem pro omítání.

Pokud je stavba již hotova, namontují se předokenní rolety před okna. Lze je montovat do výklenku nebo na fasádu. Způsob namontování předokenní rolety se volí podle vzhledu domu nebo typu oken.

Předokenní rolety pro novostavby lze použít s překlady Heluz. Tyto překlady byly vyvinuty jako nosné překlady s prostorem pro navíjení rolet. Překlad je tak kompaktní výrobek, který se osadí nad otvor a vyrábí se v různých šířkách.

Samozřejmostí jsou v současnosti i atypické varianty oken, pro které se vyrábějí atypické předokenní rolety. A to pro atypická okna a pro zimní zahrady nebo do obloukových či trojúhelníkových oken.

Výhody předokenních rolet

Venkovní rolety se používají kvůli stínění, zatemnění, jsou tepelnou izlací, svým způsobem bezpečnostním prvkem.

Předokenní rolety zabezpečují zastínění nejen za horkých letních dnů, vnitřní prostory se mohou zatemnit i během dne kvůli stínu.

Montáží před okno zvyšují předokenní rolety tepelnou izolaci. Vzniklým vzduchovým polštářem se šetří náklady na teplo a energii. Venkovní rolety rovněž zvyšují ochranu proti vloupání a povětrnostním vlivům. Jsou použitelnou ochranou proti dešti, krupobití a větru. Předokenní rolety také tlumí hluk až o 10 dB.

Tip na výrobce předokenních rolet

Na trhu je mnoho výrobců venkovních rolet. Jedním z nich je česká firma z Kadaně a své výrobky vyrábí a prodává pod značkou Univers.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x