Plotové tvárnice usnadní výstavbu moderních plotů

4. únor 2011  MediaShow.cz   Stavíme  10415 zobrazení  260 slov

Mít plot s dlouhou životností už dneska není problém. Při stavbě je nejvýhodnější využít ucelený plotový systém vystavěný z tvárnic.

Plotové tvárnice usnadní výstavbu moderních plotůPlotové tvárnice usnadní výstavbu moderních plotů

Plot s dlouhou životností, aby byl stabilní, bezúdržbový, poskytoval soukromí i protihlukovou zábranu. To jsou přání mnoha majitelů pozemků. Pokud patříte mezi ne i vy, pak se vyplatí ho postavit z betonových prefabrikátů.

Reklama

A neplatí už ani to, že budete mít pozemek obehnaný šedou zdí. Na trhu se nabízí nabízí celá řada cenově dostupných plotových výplní. Plot tak bude barevný i netradiční.

Ucelený plotový systém nabízí několik společností. Tyto plotové systémy zahrnují plotovou tvárnici 20", ztracené bednění 20" pro základ plotu a zdicí tvárnici 20" pro podezdívku.

Plotové tvárnice jsou specifické a vyráběné přímo pro stavbu plotových sloupků. Rozdíl oproti standardní zdicí 20" tvárnici je ten, že "plotovka" má prázdné dno a tvárnice nemá boční zámky. Stěny jsou tedy ze všech stran hladké. Díky tomu se dá použít i pro stavbu podezdívky plotu.

Plotovka s prázdným dnem je na rozdíl od tzv. štípaných tvárnic lehká, lépe se s ní tedy manipuluje. Štípaný blok, který se dosud často používal, je už možná okoukaným prvkem a hlavně finančně o hodně náročnější. Výhodou plotovky je hlavně její přijatelná cena. Plot postavený z ní vyjde levněji než plot ze štípaných tvárnic.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.78 hvězdiček / Hodnoceno: 9x