Plastové jímky či septiky jsou vhodným řešením kanalizace

23. srpen 2011  PR   Stavíme  2917 zobrazení  524 slov

Vyřešit kanalizaci u rodinného domu musí prakticky každý stavebník. Často využívané jsou plastové jímky se septiky a žumpou.

Plastové jímky či septiky jsou vhodným řešením kanalizacePlastové jímky či septiky jsou vhodným řešením kanalizace

Když se staví dům, musí se vyřešit i kanalizace. Ta se stává standardem, který přitom není příliš drahý, ačkoliv se to může zdát. Často jsou využívány jímky, žumpy a septiky.

Reklama

Základním výrobkem jsou plastové jímky. Ty totiž představují ideální variantu pro všechny, kteří hledají kvalitní, spolehlivé, rychlé a cenově příznivé řešení.

Specialistou na výrobu plastových jímek je firma se značkou Poolone. Ta dodává na trh jímky pro obetonování, jímky pro obsypání zeminou (samonosné) a dvouplášťové jímky, které jsou vhodné do prostředí s výskytem spodní vody.

Jímky - jednoplášťové

Jímky pro obetonování jsou kruhové jímky jsou z PP o síle 5 mm, což standard u válcových nádrží. Tlak ve válci je tak rozprostřen na celý vnitřní plášť a tím pádem nehrozí zboření nádrže, a to kvůli tomu, že voda netlačí pouze do jednoho bodu.

Vyztužení jímky je provedeno po obvodu pláště z venku a pro zpevnění je víko jímky podepřeno vzpěrou. Do ní se při betonování vsype beton z vrchu jímky, kde je vyvrtaný otvor. Ovšem musí se dbát na to, že tento typ jímky není určen do míst s výskytem spodní vody.

Podobné je to s jímkou pro obsypání zeminou. Víko jímky-žumpy je z PP o síle 10mm a vyztužení jímky je provedeno zevnitř v nadstandardním provedení. Pro zpevnění je víko jímky-žumpy navíc podepřeno vzpěrou.

Jímky - dvouplášťové

Jímky dvouplášťové jsou určeny do míst, kde se vyskytuje spodní voda. Dvouplášťová jímka je z PP o síle 5 mm a skládá se ze dvou plášťů. Mezi 1. a 2. pláštěm jímky jsou navařena žebra široká 0,1 m a dlouhá po celé délce pláště(1,5 m). Jsou v nich vykrouženy otvory pro snazší průnik betonové směsi do jednotlivých komor.

Poolone dodává na trh i válcové jímky (žumpy) a septiky, které slouží k akumulaci odpadní, užitkové nebo pitné vody. Nejčastěji se válcové jímky využívají k akumulaci splaškových nebo dešťových vod rodinných domů a rekreačních objektů, a to zejména v lokalitách, kde není kanalizace.

Zákaznický servis

Zákazník může využít služeb jako doprava zdarma i o víkendech či dodání do 3 pracovních dní. Navíc lze využít slevy na další objednávky, non-stop help linku a objednávkový formulář na webu Poolone, akční slevy - garance nejnižší ceny.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil