Pasivní domy Pasea jsou v nízkoenergetickém standardu

16. srpen 2011  PR   Stavíme  3539 zobrazení  401 slov

Pasivní domy jsou stále více vyhledávanou možností moderního a ekonomického bydlení. Vybrat si lze z typových projektů či si stačí vytvořit vlastní.

Pasivní domy Pasea jsou v nízkoenergetickém standarduPasivní domy Pasea jsou v nízkoenergetickém standardu

Pokud jste se rozhodli pro výstavbu vlastního nového rodinného domu, možná jste něco slyšeli o pasivních domech. Ty se staví stále častěji i v Česku. Jejich velkou výhodou je zejména až ušetření až 90 % prostředků na vytápění.

Reklama

Pasivní domy se vyznačují zabudovanými technickými zařízeními a nejmodernějšími technologiemi, které zajišťují větrání, regulují teplo podle ročního období a dům má stálý příliv čerstvého vzduchu.

Ekologické domy projektuje mnoho architektonických kanceláří, nabízejí je i specializované stavební firmy. Vybrat si lze z rozličné nabídky již hotových projektů, nebo si nechat naprojektovat vlastní ideál.

Pasivní domy z dřevostavby

Jednou z možností je i Pasea. Všechny domy jsou navrženy a realizovány v pasivním energetickém standardu.

Společnost Pasea se zabývá vývojem, prodejem a realizací Eko domů v pasivním i nízkoenergetickém standardu. Dřevostavby jsou realizovány v konstrukčních systémech PDeasy a NDeasy.

Nosný skelet je z dřevěných profilů KVH a BSH vysušené na 12 %. Na stěny a příčky jsou použity ekopanely. Jádro panelu je z lisované slámy, opláštěné recyklovanou lepenkou, nepoužívají se chemické přísady. Tento materiál se vyznačuje vysokou požární odolností, výbornými tepelně-akumulačními a zvukově-izolačními vlastnostmi.

Důležitá je i tepelná foukaná celulózová izolace použitá pro stěny, stropy a střechy. Tento typ má vnikající tepelně-izolační a tepelně-akumulační vlastnosti.

Pasivní domy na klíč dále mají tepelné čerpadlo vzduch-voda Revel LWR, větrání s rekuperací tepla je zajištěno jednotkou Ekonovent EHR 325 (Ekonovent EHR 275) a zemní výměník, který – slouží v zimním období k předehřevu čerstvého vzduchu a v létě k jeho ochlazení.

Pasea dále nabízí ucelenou řadu rodinných domů, které velikostí obytné plochy a architektonickou koncepcí uspokojí většinu zájemců o moderní bydlení.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil