Palubky: dřevěné desky, které mají široké využití při realizaci rodinných domů a bytů

18. květen 2013  Roman Beneš  Stavíme  2741 zobrazení  491 slov

PR. Chcete mít v domácnosti co nejvíce přírodního materiálu? Pak využijte dřevěné palubky.

Palubky jsou dřevěnými deskami, které mají rozmanité využití. Hodí se nejen pro nízkoenergetické dřevostavby, ale i do klasických rodinných domů, využití zcela jistě najdou i v bytových jednotkách.

Výběr palubek

Palubky se vyrábí z mnoha druhů dřevin. Nejčastěji však jde o smrkové dřevo, dále pak také dřevo z borovice či modřínu. Dřevěné desky, které se běžně označují jako palubky, slouží jako stavební i obkladový materiál.

Právě dle toho, jaké bude jejich využití, je nutné je vybírat. Pozor je třeba si dát na suky, které se u palubovek občas vyskytují. Ty mohou být v určitých případech velmi nežádoucí.

Využití palubek

Interiér

Dřevěné palubky jsou nejvíce využívány při realizace podlah. Pakliže chcete v domě mít dřevěnou podlahu, pak jsou právě palubovky skvělým řešením. Materiál totiž dokáže navodit pocit tepla, dřevo výborně snižuje tepelné ztráty. Krom toho mají dobře provedené palubky atraktivní vzhled, který ocení každý, kdo má vkus.

Exteriér

Palubky lze využít nejen v interiéru, hodí se také jako obkladový materiál pro exteriéry domu, tedy na fasády, případně pak na verandy a terasy domu. Používají se třeba na podbití domů, při realizaci střech apod. Vždy jsou vyráběny z masivního dřeva.

Při nákupu palubek máte možnost zvolit si z různých velikostí a profilů. Palubky jsou vhodným materiálem i díky tomu, že se dají snadno opracovávat.

Pakliže již máte interiér i exteriér svého domu zařízený, přichází na řadu jeho vybavení nábytkem. I zde lze zvolit dřevěné materiály, avšak bát se nemusíte ani moderních prvků. Velmi pěkným nábytkem do rodinného domu jsou třeba moderní sedací vaky. Náplň do sedacích vaků tvoří povětšinou polystyrénové kuličky, takže jsou sedací vaky mimořádně lehké a dají se snadno přenášet z jednoho místa na druhé.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x