Manipulační techniku je nutné vhodně vybírat

23. leden 2011  PR   Stavíme  1967 zobrazení  315 slov

Při výstavbě domu se často využije i manipulační technika. Po staveništi se přesouvá materiál či ve skladech se nakládá a převáží mnohdy objemná tělesa.

Manipulační techniku je nutné vhodně vybíratManipulační techniku je nutné vhodně vybírat

Manipulační technika a její výběr není zcela jednoduchá záležitost. Kromě drobných staveb slouží převážně k významnému urychlení a zjednodušení práce s těžkými materiály ve skladech a velkovýrobě. Pro stavbu domu se hodí i menší stroje, jako jsou vysokozdvižné vozíky, paletový vozík mnoha typů i provedení a spolehlivé kladkostroje.

Reklama

Aby se stavebník mohl orientovat, co je pro něj vhodné, vznikl nezávislý portál zabývající se výběrem dodavatele manipulační techniky. Dle požadavků lze na webu volit mezi vysokozdvižnými vozíky pro práci jak ve vnitřních, tak venkovních prostorách. V příslušné sekci se nalézají jednotlivé typy vozíků a kladkostrojů se všemi potřebnými informacemi a fotografiemi.

Vybrat si lze třeba silný a robustní vysokozdvižný vozík elektrický, ekonomické i ekologické dieselové vysokozdvižné vozíky, které jsou výkonnější než vysokozdvižné vozíky na plyn. Do náročných podmínek jsou ideální volbou terénní vysokozdvižné vozíky, které si poradí s jakýmkoliv nerovným i nezpevněným povrchem.

Pokud je nutné zvolit menší a přizpůsobivější manipulační techniku, pak výběr padne určitě na nenákladný vysokozdvižný vozík ruční, teleskopické vozíky, které skvěle poslouží v menších a úzkých prostorách, nebo další paletový vozík. Je tu i vysokozdvižný vozík Jungheinrich.

Portál informuje o ceně, umožňuje si volit ideální nosnost, zdvih, výšku, délku vidlic nebo zaměření. K dispozici je i vysokozdvižné vozíky bazar, ve kterém si lze objednávat "ojetou" manipulační techniku.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil