Jakou zvolit střechu při výstavbě rodinného domu?

5. prosinec 2013  Roman Beneš  Stavíme  2512 zobrazení  462 slov

PR. Při plánování výstavby rodinného domu je potřeba zohlednit mnoho věcí. Velmi důležitou roli hraje to, jaký zvolíte typ střechy.

Jakou zvolit střechu při výstavbě rodinného domu?Jakou zvolit střechu při výstavbě rodinného domu?

Při plánování výstavby rodinného domu je potřeba zohlednit mnoho věcí. Velmi důležitou roli hraje to, jaký zvolíte typ střechy. Ne vždy se totiž všechny typy střech hodí pro rodinné domy. Je potřeba zvážit mnoho aspektů, a to včetně vlastností jednotlivých typů střech.

Sedlové střechy

V našich končinách v drtivé většině převažují sedlové střechy. Ty mají sklon, na pohled z boku tak připomínají tvar písmene A. Díky sklonu je zajištěn odvod dešťové vody do okapů a následně do kanálů. Mají však i další přednosti, majitelé například oceňují i mnohem efektnější vzhled a také variabilitu materiálů, které lze při stavbě sedlové střechy použít.

Ploché střechy

Stále častěji se u rodinných domů objevují ploché střechy. Moderní plochá střecha je poměrně praktická, neboť dává možnost ji využít například jako prostor pro vytvoření terasy, zimní zahrady apod. Velmi často ji do návrhů dávají architekti i z toho důvodu, že plochá střecha není tak finančně náročná a navíc přispívá k lepšímu tepelnému komfortu domu. Nedochází u ní totiž k tak velkým tepelným ztrátám, díky čemuž se snižují náklady na vytápění.

Pokud řešíte otázku plochá nebo sedlová střecha, je potřeba zvážit veškerá pro a proti. Určitě je problematika volby typu střechy spojena také s tím, zda chcete mít v domě prostorný půdní byt či terasu.

Špatná střecha může zkazit dojem

Jakou zvolit střechu při výstavbě rodinného domu? Vždy je samozřejmě nutné brát v potaz i hledisko vzhledu, zda bude střecha zapadat do okolní krajiny a zástavby. Na toto u nás mnoho architektů nebere vůbec ohled. Pak se může lehce stát, že dům s nevhodně zvolenou střechou hyzdí danou lokalitu. Při realizaci střechy tak doporučuji volit kvalitní architektonické studio, které bude brát na tuto problematiku ohled.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x