Jaké jsou základní druhy keramických obkladů

2. únor 2011  MediaShow.cz   Stavíme  3424 zobrazení  237 slov

Při obkládání například koupelen nás primárně nezajímá způsob výroby obkladaček. Přesto je dobré vědět jaké jsou základní druhy.

Jaké jsou základní druhy keramických obkladůJaké jsou základní druhy keramických obkladů

Keramické obklady se vyrábějí ze směsi hlíny, písku a přídavných přírodních materiálů. Ty mají výborné technické vlastnosti. Finální výrobek disponuje vysokou tvrdostí, odolností proti oděru, snadnou údržbou, hygieničností a nehořlavostí.

Reklama

Na trhu se setkáme s dvěma základními typy obkladaček. Glazované obklady obsahují dvě vrstvy, které tvoří základní neglazovaný obklad, tzv. střep, který je pokryt vrstvou barevného skla tzv. glazurou. Hladký povrch glazury může disponovat matným, polomatným, pololesklým či lesklým provedením, jednobarevným či vícebarevným ztvárněním, s obsahem dekorativních plastických či konturových prvků.

K módním novinkám patří obklady s akvarelovou glazurou, jejichž technologie výroby spočívá v nanášení barevného motivu na podklad obkladu. Jednotlivé barvy se do sebe navzájem promíchají a tím vznikne zajímavý batikový vzhled.

Neglazované obklady jsou tvořeny vypálenou keramickou hmotou, která zajišťuje jednotlivost v celé tloušťce. Dlaždice s porézním – nasákavým podkladem obsahují póry, které jsou schopny velmi dobře absorbovat vodu a vzdušnou vlhkost. Naopak dlaždice s kompaktním – nenasákavým podkladem se svými vlastnostmi a vzhledem podobají porcelánu.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil