Jaké jsou tvary šikmých střech pro rodinný dům

9. únor 2011  MediaShow.cz   Stavíme  5113 zobrazení  252 slov

Při plánování rodinného domu se rozhodněte jaký typ střechy chcete mít. Při výběru šikmé střechy si ale ještě uvědomte jaký tvar a sklon má mít.

Jaké jsou tvary šikmých střech pro rodinný důmJaké jsou tvary šikmých střech pro rodinný dům

Jaký typ střechy bude pro rodinný dům nejvhodnější, to by měl určit především projektant. Jsou ploché nebo šikmé střechy. Ty se rodělují podle dalších různých kritérií: tvar, množství plášťů (jedno a víceplášťové) či sklon.

Reklama

Mezi nejčastěji používané šikmé střechy jsou ty, kterým říkáme sedlové a stanové. První jsou vhodné na domy obdélníkového půdorysu a skládají se ze dvou střešních tabulí spojených přímočarým hřebenem. Ve druhém případě střechu představují čtyři trojúhelníkové plochy spojené do středového vrcholu a tento tvar se užívá hlavně u staveb čtvercového půdorysu.

Mansardová střecha je podobná střeše sedlové. Obě střešní plochy jsou složené ze dvou dílů s odlišným sklonem. Valbový tvar vzniká seříznutím střechy sedlové na protějších stranách a polovalbová má čela střechy zkrácená a čelní stěny jsou vyzděné.

Pultová střecha s jednou střešní rovinou se hodí spíše na menší objekty. těmi jsou třeba garáže, přístřešky na auta nebo kůlny. V poslední době se však objevuje i u některých typů ekologických staveb.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x