Jak si vybírat jednotlivé vybavení do koupelen

28. červen 2011  MediaShow.cz   Stavíme  2996 zobrazení  482 slov

Koupelny jsou relaxačním místem a kvalitní vybavení ji navíc podtrhuje. S výběrem toho správného umí poradit i koupelnová studia.

Jak si vybírat jednotlivé vybavení do koupelenJak si vybírat jednotlivé vybavení do koupelen

Moderní koupelny jsou v současnosti trendem každé domácnosti. Na trhu je mnoho výrobků, takže si lze vybírat z bohaté nabídky. A to ať dlažeb a obkladů, až po zařizovací předměty a doplňky.

Reklama

Protože koupelny se stále více stávají oázou relaxace, odpočinku a pohody - hodně záleží na jejich vybavení a designu. Proto vznikla speciální koupelnová studia.

Základem kvalitní koupelny jsou už často vířivé vany. Ty se liší hlavně kapacitou osob. S kapacitou však souvisí i potřebný prostor. Vířivky se i dělí, a to dle provedení a doplňků.

Jak vybrat vhodný sprchový kout

Dalším moderním koupelnovžm doplňkem je sprchový kout. Mezi zajímavé doplňky koutů se řadí třeba sedátko, chromované držáky na šampóny či například masážní trysky.

Dobrá rada: před výběrem sprchového koutu je nutné místo, kde chceme kout umístit, proměřit. V koupelně je nutné počítat i s prostorem, kudy se bude vstupovat. S přesnými rozměry se pak provádí samotný výběr, poradí například ve studiu Koupelny Praha.

Na českém trhu se prakticky nenachízejí malí prodejci, většina obchodů se provádí přes velkoobchody a koupelnová studia. V nich je velký výběr.

Dalším praktickým doplňkem jsou i tzv. zrcadlové skříňky, které nahrazují zrcadlo. S tím souvisí koupelnový nábytek. Ten je často originální a designový.

Jak vybrat umyvadlo

Bez umyvadla v koupelně to nejde. Musí splňovat několik kritérií, aby mohlo plnit vše, co se od něj očekává. Především musí být praktické, funkční a estetické.

Při výběru umyvadla jsou opět důleřité rozměry, a to i prostor kolem něho. Velikost těchto rozměrů je nutné si naplánovat ještě před výběrem konkrétního umyvadla. Doporučuje se, aby před umyvadlem byl 90 cm prostor.

Důležitý je také proces výběru obkladů. Je to důležité rozhodování. Na trhu je z čeho vybírat. K dispozici jsou různé materiály s vzory, tisíce variací.

Důležité jsou i následné instalatérské práce. Aby byla koupelna funkční, je vhodné si obstarat kvalitní baterie. Důraz by měl být kladen zejména na životnost a bezproblémovost. Určitě nikdo nechce řešit neustále kapající kouhoutky...


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil