Jak se zbavit vlhkosti a plísní v bytě

7. únor 2011  MediaShow.cz   Stavíme  6819 zobrazení  273 slov

Vlhkost zdí a plísně na omítkách značí poměrně velké problémy. Zkuste se řídit pár radami a odstraňte ji co nejdříve.

Jak se zbavit vlhkosti a plísní v bytěJak se zbavit vlhkosti a plísní v bytě

Optimální vlhkost v bytě nebo domě se pohybuje od 40 do 60 procent. Při překročení těchto hodnot začínají problémy. Vytváří se plísně a ty mohou způsobovat zdravotní komplikace člověka.

Reklama

Existuje řada rad, jak se vlhkosti a plísní zbavit. Pravidelně otvírejte okna ve všech místnostech, zejména pak kuchyni, koupelně, na WC a v ložnici. Není nutné větrat celý den, stačí krátkodobá, zato však intenzivní výměna čerstvého vzduchu, například 10 minut.

Při úklidu je nutné používat spolehlivé výrobky na odstranění plísně. K jednoduchým ekologickým látkám patří obyčejný ocet, případně speciální prostředky. Používají se i chemické preparáty. Účinné jsou také pohlcovače vlhkosti, které si můžete dát do koupelny, na WC, ale i do šatníku.

Je-li na stěnách plíseň, neškrábejte ji nasucho. Naopak postižené místo postříkejte k tomu určeným přípravkem. Někdy je třeba postup opakovat a pak vymalovat, nejlépe vápnem.

Pokud ale nic z výše popsaného nefunguje, musíme přistoupit k náročnějšímu řešení, a tím jsou stavební úpravy. Odstraní se tak příčiy vzniku vlhkosti a plísní. Tím máme namysli především zateplení objektu, zrušení tepelných mostů ve střešní konstrukci, izolace starých domů apod. Tyto odborné práce ovšem svěřte odborníkům.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x