Jak na dřevěné podlahy? Exkurz do výběru a pokládky

20. červen 2013  MediaShow.cz   Stavíme  2377 zobrazení  484 slov

Dřevěné podlahy patří mezi ty více oblíbené pro své vlastnosti. Zejména působí teplým dojmem a umocňují estetiku místnosti.

Dřevěná podlaha patří mezi často vyhlávané. Foto: archiv HT ParketDřevěná podlaha patří mezi často vyhlávané. Foto: archiv HT Parket

Lidé často sní o dřevěné podlaze, která není tak "studená" jako lino či dlažba. Navíc pokud podlahové krytiny mají moderní a nadčasové dekory, jistě není co řešit. Dřevěné podlahy mohou mít samozřejmě i klasickou úpravu povrchu.

Reklama

Zákazník by měl dbát na to, aby podlahy byly vyroběny vždy tou nejmodernější technologií. Protože jenom tak mohou splnit svůj účel, a to jak na mechanické vlastnosti, tak dobu životnosti.

Podrobněji se zaměřme na dřevěné podlahy, které mohou být dvojvrstvé nebo třívrstvé, dvouvrstvé, dýhované, masivní.

Vlastnosti dřevěných podlah

Dřevěné podlahy mají tyto vlastnosti: úplnou povrchovou úpravu s použitím nejkvalitnějších laků nebo minerálních olejů, silnou nášlapnou vrstvu 4 mm, snižuje prašnost prostředí, jsou antialergické, mají jednoduchou a rychlou pokládku, je bezproblémová renovace a následné ošetření, zajištěna je nezávadnost z hlediska životního prostředí, podlahy jsou bez formaldehydu a rozpouštědel, a jsou vhodné pro podlahové vytápění.

Specialistou na dřevěné podlahy je například HT Parket. Tyto parkety jsou jsou vyrobeny z vysocekvalitních přírodních materiálů a patří tedy k nejlepším podlahovým krytinám. Objemová stálost těchto fertiků je dána jejich skladbou - jsou tvořeny laťovkovým středem a nalepenou dýhou o síle 4 mm, která je následně upravena velmi kvalitním lakem tvrzeným UV lampou. Tento typ podlah lze samozřejmě pokládat jako plovoucí nebo celoplošně lepené a dále rekonstruovat broušením a následným lakováním.

Třívrstvá podlaha

Třívrstvá dřevěná podlaha je nejrozšířenějším typem vícevrstvých dřevěných podlah. Třívrstvé dřevěné podlahy, kde základ tvoří nosná deska, ve spodní části je umístěna protitažná vrstva a v horní části vrstva nášlapná, je stabilnější nežli masívní dřevěná podlaha.

Třívrstvá dřěvěná podlaha je méně náchylná ke srážení a rozšíření, vzhledem ke kolísání teploty a vlhkosti v místnostech. Životnost dřevěné třívrstvé podlahy oproti laminátové podlaze je tedy několikanásobně delší.

Navíc přebroušením a nanesením nové povrchové úpravy lze dosáhnout vzhledu nové podlahy. Zároveň lze odstranit místní lokální poškození, což u laminátové podlahy není možné.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil