Jak jsou drahé zednické práce a kolik co stojí

3. únor 2012  MediaShow.cz   Stavíme  14798 zobrazení  311 slov

S přicházejícím jarem opět vypukne stavební sezona. Bude tedy opět aktuální hledat kvalitního zednika na zednické práce a samozřejmě s tím je i spjata cena.

Pokud se chystáte stavět, rekonstruovat či modernizovat dům, určitě se budete zajímat o zedníka. Co je ale důležité, budete potřebovat vědět, kolik co stojí. Málokterá stavební firma a živnostník vám narovinu řekne, kolik vlastně zaplatíte. Navíc vám bude chybět srovnání.

Reklama

Samozřejmě si před každou zednickou prací vyžádejte kalkulaci či rozpočet. Pokud to bude možné, poptávejte více firem a pak ceny vzájemně porovnávejte. Ovšem se může stát, že ani tímto způsobem nezjistíte, jaké jsou průměrné ceny na stavebním trhu.

Proto vznikl ceník zednických prací. Z něho lze vyčíst, kolik se platí za m2, a to: zateplování fasád (polystyren), jádrové omítky, zdivo (cihly), penetrace stěn, sanační omítka, fasádní omítka, obklady stěn, omítka vápenná jádrová do 2cm, štukování stěn (keraštuk), sanační postřik (i materiál), sanační omítka do 2cm, hydroizolační nátěr.

Často používaným zdícím materiále je porobetonová tvárnice. Proto je vhodné znát Ytong ceník. Tento pórobetonový zdicí systém má totiž vynikající tepelné vlastnosti. Dále má nízkou hmotnost, což usnadňuje manipulaci s ním (

Může být dokonce použit jako samostatná nosná konstrukce. Domy postavené z materiálu Ytong není třeba již dále tepelně izolovat a zajímavá je také velká úspora energie na vytápění.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.32 hvězdiček / Hodnoceno: 25x