Fasádní barvy na omítky se vybírají i podle účelu

3. červenec 2011  PR   Stavíme  5332 zobrazení  478 slov

Fasádní barvy je důležité vybírat s pečlivostí. Kvalitní výrobky mají delší životnost a ze stavebního hlediska musí splňovat i přísná kritéria.

Fasádní barvy na omítky se vybírají i podle účeluFasádní barvy na omítky se vybírají i podle účelu

Fasádní barvy jsou poslední vrtsvou, která dotváří vzhled budovy a výrazně ovlivňuje to, jak bude okolím vnímána. Fasáda kromě nezbytných vlastností chrání objekt před povětrnostními vlivy. Samotný její nátěr je pak důležitým estetickým prvkem.

Reklama

Fasádní barvy jsou součástí stavební chemie, která zahrnuje i lepidla, laky či tmely. Významným výrobcem je firma Murexin, která působí mnoho let i na českém stavebním trhu.

Ve své nabídce má základní nátěry, stěrkové hmoty, malířské nátěry či fasádní barvy. Ty si lze vybrat ze tří hlavních druhů: KH 30, Austrosil SX 40, Eurohousepaint RA 100.

KH 30

Tyto vodou ředitelné fasádní barvy s vysokou krycí schopností a plnivostí jsou odolné povětrnosti, světelně stálé, vysoce difúzní. Je vhodná v interiéru i exteriéru, zejména jako jemně plastický fasádní nátěr, také ke sjednocení hrubých nebo nerovnoměrně opracovaných strukturovaných omítek.

Vhodné na nové nenatřené omítky, ale také jako renovační nátěr na starší dostatečně přídržné nátěry. Prakticky na všechny obvyklé minerální stavební podklady, jako jsou vápenocementové a cementové omítky, škrábané, stříkané a zušlechtěné omítky či beton.

Austrosil SX 40

Tato velmi kvalitní fasádní barva má vynikající kryvost. Obsahuje přísadu siloxanu. Ten zajišťuje optimální ochranu fasády proti vlhkosti a současně umožňuje vysokou paropropustnost a dostatečnou průchodnost pro CO2.

Velmi vhodná je k renovaci fasád i vnitřních stěn historických objektů. Vyznačuje se vysokou bělostí, nežloutne, nekříduje, odolává povětrnosti, tuhne bez smrštění, obsahuje přísady proti plísním, mechům a řasám. Hodí se i na kritické podklady, tj. méně stabilní škrábané, stříkané a zušlechtěné omítky a starší disperzní omítky.

Eurohousepaint RA 100

Toto je velmi hodnotná fasádní barva na bázi čistého akrylátu pro nátěry širokého spektra stavebních podkladů v interiéru i exteriéru. Difúzně otevřená, elastická, vodoodpudivá, odolná srážkám a alkáliím.

Univerzální fasádní barva vhodná na všechny obvyklé stavební podklady, beton, cihelné zdivo, omítky, vláknocementové desky, dřevo, neželezné kovy, tvrzené PVC. Vynikající paropropustnost, současně výrazná brzda prostupu CO2.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x