Zkuste se zaměřit na funkční ponožky vhodné pro jakoukoliv aktivitu

1. březen 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  1733 zobrazení  451 slov

Na ponožkách by se nemělo šetřit. Funkční české výrobky jsou stále vzhledem ke kvalitě i cenově výhodné.

Zkuste se zaměřit na funkční ponožky vhodné pro jakoukoliv aktivituZkuste se zaměřit na funkční ponožky vhodné pro jakoukoliv aktivitu

Kvalitní funkční ponožky jsou základem toho, aby nohy nebolely a chodidla nebyla otlačena. Rovněž pěkné ponožky jsou i módním doplňkem.

Reklama

Jenže není ponožka jako ponožka. I když se tomu nechce věřit, jsou různé typy ponožek, které se hodí pro jinou aktivitu. Rovněž záleží na ročním období. Takže z pohledu dělení jsou například sportovní termoponožky, celoroční ponožky, letní ponožky, zimní ponožky. A aby toho nebylo málo, jsou i speciální druhy ponožek, jako ponožky pro myslivost a rybolov či ponožky pro armádu.

Letní ponožky jsou mnoha barev a typů. Vybírat lze z kotníkových ponožek se sníženým lemem se zesílenou patou a špičkou, podkotníkových ponožek s velmi nízkým lemem, kotníkových ponožek s torzním systémem fixace v obuvi, s mřížkovou vazbou na nártu a mírně zvýšeným lemem. Dále si lze vybrat kotníkové ponožky se sníženým lemem, peletené zvlášť na pravou a levou nohu nebo kotníkové ponožky s plyšovou vazbou a efektním jazýčkem nad patou.

Sportovní termoponožky mohou být pletené technologií zvlášť na levou i pravou nohu, s torzním systémem fixace v obuvi (X bandáž), s vnitřním plyšem, s materiálem merino vlny nebo s protiskluzovým strečem v oblasti nártu a kotníku.

Na sportování jsou různé typy ponožek, podle toho, pro jaký sport jsou používány. Je totiž velký rozdíl mezi ponožkou určenou pro tenis a ponožkou pro běh. Rozdíl se pozná nejenom v pohodlí, ale také ve výkonu. Hlavními vlastnostmi ponožky ovlivňujícími výběr jsou především co nejmenší míra tření, vhodné odpružení a udržování nohy v suchu.

Funkční ponožky a podkolenky lze v současnosti nakupovat i na internetu. Například společnost Texpon patří k největším výrobcům ponožek a termoponožek v České republice. Ponožky této firmy se prodávají pod obchodní značkou Sherpax a splňují nejnáročnější parametry nejen outdoorových nadšenců.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil