Začíná sezona infrasaun: Jaké výhody přinášejí domácí infrasauny?

28. srpen 2014  Roman Beneš  Lifestyle  2629 zobrazení  506 slov

PR. Právě začíná sezona infrasaun. Pobyt v moderní sauně přispěje ke zlepšení vašeho zdraví.

Infrasauna. Foto: archiv Marimex.czInfrasauna. Foto: archiv Marimex.cz

Před příchodem chladného podzimu je dobré si utužit fyzičku a zejména posílit imunitní systém, abyste byli odolnější vůči nemocem. A právě z tohoto důvodu je na místě si domů pořídit infrasaunu.

Infrasauny jsou moderním typem saun, které mají zdravé účinky na lidský organismus. Pokud budete toto zařízení využívat pravidelně, tedy alespoň 2 – 3 týdně, získáte větší odolnost vůči nemocem, zejména nachlazení a chřipce, které jsou tolik typickými onemocněními v podzimních a zimních měsících.

Infrasauny mají také pozitivní vliv na pokožku. Kůže se díky působení infračervených paprsků stává pevnější a odolnější, dochází také k odstranění nečistot, usmrcení virů a bakterií. V neposlední řadě mají pozitivní účinek také na dýchací cesty. Proto jsou vhodné i pro ty z vás, kteří trpí astmatem, případně jsou alergičtí. Oproti klasickým saunám je můžete využívat i tehdy, máte-li nějaké srdeční potíže.

Jak fungují infrasauny?

Princip infrasauny je v podstatě velmi jednoduchý. V kabině není ohříván vzduchu, ale přímo vaše tělo, a to díky působení infračerveného zářiče. Sauna je tak daleko intenzivnější, stačí v ní pobýt jen zhruba 20 minut a docílíte stejného efektu, jako kdybyste byli v běžné sauně půl hodiny. proceduru navíc není zapotřebí několikrát opakovat. Výhodou je také nižší teplota vzduchu, která u infrasauny dosahuje jen 60°C. Během pobytu v sauně se tak cítíte daleko příjemněji.

Pobyt v sauně léčí

Jak jsem už zmínil, pobyt v infrasauně má příznivé účinky na pokožku. Pravidelným pobytem se snižují potíže s kožními nemocemi, jakými jsou třeba lupénka, akné, kopřivka a suchý ekzém. Dochází zde také k urychlování zranění.

Infrasauna má koneckonců pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také pomáhá osvěžit mysl. Stačí pár minut a budete se cítit daleko příjemněji a svěžeji.

Infrasauny Marimex

Chcete si pořídit kvalitní produkt za výhodou cenu? Pak si vyberte z nabídky společnosti Marimex. Její produkty jsou vhodné pro domácí využití. Oceníte na nich nejen solidní cenu, ale také atraktivní design a snadnou montáž. Více informací naleznete na webových stránkách maximex.cz.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil