Vyzkoušejte cvičení zumby nebo bodystylingu v Praze

28. září 2011  PR   Lifestyle  2010 zobrazení  593 slov

Cvičení zumby či jógy a bodystylingu je oblíbené. Pravidelné tréninky pod vedením zkušených instruktorů v Praze zformují tělo a zlepší náladu.

Vypadat pěkně a cítit se fit chce stále více žen. Chtějí se líbit, chtějí mít dobrou náladu nebo se chtějí setkávat s dalšími lidmi. Přesně pro tento účel je ideální cvičení.

Reklama

Pokud se rozhodnete naskočit do kolotoče pravidelných tréninků, vyberte si vhodnou cvičící metodu. Představíme tři hlavní: bodystyling, jóga, zumba.

Co je bodystyling

Potřebujete-li rovnoměrně formovat a zpevňovat postavu, zkuste bodystyling. Tento druh cvičení protahuje a posiluje celé tělo, působí jako aktivní odreagování po celodenní zátěži.

Cvičení je zaměřeno na formování svalů po celém těle. Docílí se toho posilováním stehen hýždí a břišních svalů.

Bodystyling je kombinací klasického aerobiku a posilování celého těla. Aerobní cvičení slouží k zahřátí. Poté se tempo tréninku střídá podle toho, na jaké jednotlivé svalové skupiny se soustředí.

Při bodystylingu se používá náčiní, a to hlavně při posilování paží. Nejčastěji se využívají posilovací gumičky, činky a tyče.

Cičení na Praze 4

Toto cvičení lze provozovat na Praze 4, v tělocvičně ZŠ Ohradní. Za názvem Mixfit.cz se "skrývá" instruktorka Dana Mixová. Ta je cvičitelkou jógy II. třídy (ČSJ), studentka Trenérské školy FTVS – specializace Cvičitel jógy I. třídy. Cvičení se věnují i její další kolegyně.

Aktuální rozvrh cvičení je následující. Cvičí se zejména od 17 do 19 hodin, lekce jsou hodinové a každý den se provozuje jiný styl. V pondělí je zumba, v úterý jóga, středa je zasvěcena bodystylingu, čtvrtek a pátek je opět zumba.

Zumba je současným cvičebním hitem. Kombinuje rychlé a pomalé rytmy, které formují a zároveň posilují celé tělo. Jednotlivé taneční pohyby jsou složeny z kroků exotických tanců, které jsou spojeny s energetickým aerobním cvičením.

Novinkou je pondělní zumba pro děti. Stačí vyzkoušet Zumbatonic, není důvod váhat. Blíží se zima a s ní se začínají plnit tělocvičny. Cvičení pro děti je určeno pro kluky a holky ve věku 8-13 let.

Zumba pro děti nebo jóga

Hodina je speciálně upravená pro děti a je spíše hravá a především zábavná. Dochází při ní k rozvíjení koordinace, disciplíny, sebevědomí a týmové spolupráce.

Rozhodnut se můžete i pro jógu. Je to systém fyzických a psychických cvičení, která jsou navzájem propojena. Cvičení začíná úvodní relaxací, poté následuje průpravná část, která přípraví na hlavní část. Ta zahrnuje hlavně jednotlivé pozice těla.

Výhodná cena

Pokud se rozhodnete pro cvičební tréninky od Mixfit.cz, výhodné je si zakoupit permanentku. Cena začíná už od 90 Kč na hodinu. Kupuje se permanentka pro 10 a 20 vstupů. Slevy mají studenti do 26 let a senioři nad 60 let věku.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil