Vybírejte značkové florbalové vybavení na jednom místě

18. září 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  2073 zobrazení  442 slov

Florbalové vybavení zahrnuje předevšém hokejky s čepelí a míčky. Pro kvalitní hru jsou důležité značkové výrobky a správný výběr pro konkrétního hráče.

Vybírejte značkové florbalové vybavení na jednom místěVybírejte značkové florbalové vybavení na jednom místě

Florbal je stále více populárnějším sportem, pro který je nutné mít kvalitní vybavení. Mezi základ patří florbalové hole a k nim čepele, samozřejmostí jsou i boty. Důležité jsou i omotávky, míčky, vaky na florbalové hole nebo speciální brankářské vybavení.

Reklama

Florbalové hokejky jsou nejdůležitější součástí florbalistů a je na ně kladen velký důraz. Jejich výběr není až tak těžký, je však nutné znát některé údaje. Především se klade důraz na správnou délku hole.

Jak vybrat florbalovou hokejku

Pokud je hráč vyšší než 170 cm, je pro něj určena florbalová hole délky nad 92 cm. Pokud mladší florbalisté o výšce mezi 140 až 170 cm si vybírají hokejku, je pro ně vhodná délky 80-92 cm. Samozřejmě jsou i hole menší délky pod 80 cm, které jsou určeny pro děti.

Speciální kategorií jsou pak školní sady florbalových holí, ve které najdou vše potřebné zejména učitelé tělocviku a ostatní, kteří hledají sety nebo sady florbalových hokejek pro více hráčů.

Florbalové čepele

Nejdůležitější součástí florbalové hole jsou značkové florbalové čepele. Je to komponent výrazně ovlivňující vlastnosti celé florbalové hole při samotné hře. každý florbalista potvrdí, že čepel ovlivňuje hru a hodně na ní záleží.

Zatímco u výběru hole se rozhodujeme podle výšky hráče, u florbalové čepele univerzální poučka není. Každému totiž vyhovuje něco jiného.

Florbalový míček

Pro hru jsou rovněž důležité kvalitní florbalové míčky . Právě ty oddělují florbal od ostatních sportů s hokejkou. Všechny typy florbalových míčků jsou prakticky podobné – mají 28 děr, okolo 23 g a průměr 72 mm.

Tím, čím se florbalové míčky od sebe liší, je jejich povrchová úprava. Na některých lze najít drážky, u jiných důlky či jinou strukturu.

A kde toto florbalové vybavení zakoupit? Například ve specializovaném eshopu Jednadvacitka.cz.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil