Vyberte si vhodné učebnice na přijímací zkoušky na školy

18. leden 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  1860 zobrazení  642 slov

Úspěšně složit přijímací zkoušky na střední školu či gymnázium vyžaduje přípravu. Kromě procvičování jsou rovněž důležité učebnice.

Při přípravě na přijímací zkoušky je nutné se zaměřit na několik věcí. Především je ale důležité si uvědomit, že zkoušky znamenají konec světa a přestože jde jistě o jeden z důležitých životních milníků, není při přípravě žádoucí se strachovat. Tak jak to je u sportovních výkonů, důležitá je předzkoušková příprava.

Reklama

Každá škola má předem určeno, z kterých předmětů se přijímací zkoušky skládají. Je tedy nutné si předem stanovit cíl a k němu se při přípravě přibližovat. Také je nutní si uvědomit, že k dosažení cíle je nutné obětovat nějaký čas. S tím úzce souvisí i plánování učení. Lepší je každý den strávit nad přípravou 20 - 30 minut, než jednou týdně 2 hodiny.

V poslední fázi, zhruba měsíc před přijímacími zkouškami, je ideální se přípravě věnovat každý den a více času. Pokud se žák přípravě věnuje dlouhodobě, je mnohokrát prověřeno, že pravidelná příprava uklidňuje a lépe si vědomosti naučí.

Při přípravě na zkoušky je rovněž vhodné se vracet k látce, kterou si žák již naučil. Je jasné, že člověk obecně zapomíná a pravidelným opakováním si doplní mezery ve znalostech. Stále platí známé rčení, že opakování je matka moudrosti.

S přípravou pomohu učebnice

Jenže jakákoliv příprava bude nedostatečná, pokud chybí učební pomůcky, a to především učebnice. Kromě klasických učebnic pro každý ročník základní školy je vhodné si objednat a koupit učebnice pro přípravu na přijímací zkoušky na SŠ.

Vybírat lze z publikací jako je přehled matematiky s příklady a řešením od 6. do 9. třídy základní školy, testy z českého jazyka, matematika v kostce pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií, sbírka úloh z matematiky od Františka Bělouna, testy z matematiky a testy všeobecné, různé sbírky matematických příkladů a úloh nebo testy z českého pravopisu.

Na českém knižním trhu je mnoho publikací vhodných k přípravě na přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia. Mnohé z nich lze zakoupit na specializovaném eshopu www.UcebniceMapy.cz. Mezi přednosti tohoto internetového obchodu patří rychlosti doručení, dobré ceny, kvalita zabalení, odbornosti a vlídnosti personálu.

Pokud žák bude mít k přípravě na zkoušky vhodné učebnice s rozličnými příklady pro procvičování, učení půjde snadněji. Díky kvalitním učebním pomůckám se možná žák naučí mít radost z učení, jakkoliv to vypadá divně. Je ale pravda, že tento typ přípravy je půlkou úspěchu u zkoušek. Zároveň učebnice zachrání, neboť je obvyklé, že žák má v sešitech nedostatečné poznámky pro opakování probrané učební látky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil