Vyberte si parfémy vhodné na podzimní období

21. září 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  2082 zobrazení  601 slov

Po létě přichází podzim a s ním se mění i vůně. Parfémy na podzim jsou osvěžují a hřejivé a hodí se ke každé příležitosti.

Jsou ženy, které mají oblíbenou značku parfému se svojí typickou vůní. Jsou tomuto parfému věrné a nerady ho mění. Většina žen ale na poličce či ve skřínce má několik druhů parfémů s rýznými vůněmi a kombinuje je s ohledem na danou příležitost.

Reklama

Parfémy lze střídat i podle druhu ročního období. S tím souvisí i momentální nálada ženy. Je samozřejmé, že pro každé období se hodí jiná vůně, a to i pro podzim.

Vůně pro léto jsou převážně svěží, citrusové a květinové vůně. Jejich úkolem je osvěžovat v teplých dnech. Naopak podzimní parfémy mají vůně mezi osvěžujícími a hřejivými.

Podzimní parfémy jsou ty, které se vyznačují intenzivnějšími hlubšími tóny. Příjemné jsou kořeněné s orientálními vůněmi. Do těchto vůní se přidává špetka dřevitých jako je větvičník, bergamot či pačuli. Parfémy obsahují i prvky vzácných dřevin typu cedr a santal.

Je zřejmé, že orientální a květinové esence podzimu jsou těžší. Mají však tu výhodu, že zahřejí. Lze tedy tyto vůně si poříditke svetru, kostýmku či večerním šatům.

Značkové parfémy mají ve své nabídce mnoho typů parfémů a patří mezi ně i podzimní vůně. Například značky Emanuel Ungaro, Hermes, Pheromax, Versace, Armani, Bvlgari, Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Hugo Boss, Lanvin, Moschino, Paco Rabanne, Salvatore Ferragamo jsou prověřené a ženy a muži si z nich určitě vyberou.

Vybrat si parfém může připadat jako velmi složitá věc, ale není tomu tak. Je samozřejmostí, že žena nebo muž, který má oblíbenou vůni, ji vždy upřednostňuje. Je však dobré zkoušet i jiné vůně.

Jak vybírat parfém

Ideální jsou levné parfémy, které však neznamenají, že jejich vůně je špatná. Naopak neznamená, že když je něco levné, tak je to špatné.

Jak si tedy vybírat vůni parfému. Především podle vlastního vkusu. Nedoporučuje se věřit jen vzorku, který je ponechán v obchodě. Vůně vzorku totiž obvykle neodpovídá vůni v uzavřeném obalu.

Rovněž je dobré vědět, že každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Ta závisí na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Každý človek tedy stejnou vůni vnímá odlišně.

Zajímavé je i to, že vůně parfému se nemění, naopak bývá jiná vůně pokožky. Záleží totiž na stravě konkrétního člověka. Od toho se odvíjí i změna nálady, která se zase přeměňuje do celkové vůně. Je to i opačně, že příjemná vůně dokáže velmi rychle zlepšit náladu. Avšak pozor na pronikavou a velmi intenzivní vůni, ta může zneklidňovat a může vyvolat i určité potíže.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x