Veronika Freimanová podporuje prevenci proti rakovině prsu

3. říjen 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  2725 zobrazení  299 slov

Sdružení Mamma Help odstartovalo v jednom pražském obchodním centru kampaň Měsíc v růžové. Nechyběla u toho ani herečka Veronika Freimanová.

Veronika Freimanová se angažuje v prevenci rakoviny prsu. Foto: archiv FTV PrimaVeronika Freimanová se angažuje v prevenci rakoviny prsu. Foto: archiv FTV Prima

Kampaň Měsíc v růžové je zaměřená na boj proti rakovině prsu. Jejím cílem je oslovit ženy a upozornit je na důležitost prevence proti této chorobě. Proto se koná v místě, kam ženy poměrně často chodívají – v obchodním centru.

Reklama

Kampaň podporuje nejen sdružení Mamma Help, které pomáhá ženám postiženým tímto onemocněním, ale i celá řada dalších odborníků. Součástí sdružení je i bezplatná telefonní linka, jíž před sedmi lety propůjčila svou tvář herečka Veronika Freimanová, kterou momentálně můžeme vidět v primáckém seriálu Cesty domů.

"Co se týče rakoviny, čas je luxus. Pokud někomu lékaři diagnostikují rakovinu prsu, ale i jakýkoliv jiný nádor, je potřeba okamžitě jednat, protože někdy můžou být důležité ne týdny, ale i dny. Jsem ráda, že jsem svou tvář propůjčila telefonní lince, na níž se kdokoliv může ohledně rakoviny obrátit o pomoc," řekla Veronika Freimanová.

"Jako tvář této linky jsem se v minulosti účastnila různých akcí s ní spojených - zvedala jsem telefony od volajících, absolvovala jsem pochod proti rakovině prsu, snažím se tuto linku a její záslužnou činnost medializovat. Proto vítám akci, během níž mohou lidé nákupem určitého zboží provoz linky podpořit a ještě se během celého října dozvědět řadu užitečných informací, které jsou důležité v boji proti rakovině prsu," dodala Veronika Freimanová.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil