V čem se liší bambusové tričko od bavlněného?

15. listopad 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  1782 zobrazení  370 slov

Už jste slyšeli o bambusovém tričku? Ocení ho především muži při sportování, ale i při každodenních jiných aktivitách.

Bambusové tričko. Foto: Bambusova-moda.czBambusové tričko. Foto: Bambusova-moda.cz

Bio oblečení jako třeba z bambusu se od klasického bavlněného liší. V tomto článku si vysvětlíme v čem. Především bambusové tričko má několik výhod. Materiál je savý, odvádí vlhkost z těla a jetak čtyřikrát účinnější vůči zápachu.

Reklama

Umožňuje to zabraňování pronikání bakterií, tuků a solí z těla do vláken textilie. Právě tento proces způsobuje zápach trička. Také tričko pomáhá udržovat kůži sušší. V horkém počasí příjemně chladí a také se nelepí na tělo.

Hebkost je další výhodou trička z bambusu. Díky tomu nedráždí pokožku a je velmi dobře padnoucí, a to kvůli elasticitě. Triko kopíruje kontury postavy, v případě ženského provedení střich je mírně vypasován.

Bezúdržbové tričko

Jak již bylo konstatováno, bambusové triko lze nosuit několik dní, a to bez údržby. Je tedy velmi vhodné pro sportovní aktivity. Takí lze bambusové tričko nosit pod košili, oceního ho především muži.

Tento typ trika z materiálu bambusu na první pohled připomíná hedvábí, protože na dotyk je materiál velmi příjemný a jemný. Bambusové oblečení je měkké a ani nedráždí citlivou pokožku, takže je tento typ triička vhodný pro lidi s dermatologickými potížemi. Také toto triko lze nosit v zimě jako ochrannou vrstvu pod košili či svetr.

Co se týče praní, lepší je ruční praní nebo v pračce při nízkých teplotách. Ženy jistě ocení, že tričko nemusí žehlit, stačí ho jen pověsit.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil