Účetnictví a daně je vhodné svěřit specializované firmě

24. březen 2011  PR   Lifestyle  1817 zobrazení  310 slov

Pro podnikatele je důležité mít spolehlivou firmu v oblasti účetnictví a daní. Ta zoptimalizuje a zprocesuje náklady k bezproblémovému každodennímu podnikání.

Každý podnikatelský subjekt, ať už se jedná o živnostníka nebo větší firmu, potřebuje vedení účetnictví. Pokud má firma více zaměstnanců, je nutné i zpracování mezd. Pro podnikatele je standardní využívat i daňové poradenství.

Reklama

V dnešní době se vyplácí najímat si externí dodavatelskou firmu, než držet vlastní tým účetních a daňových poradců. Zejména pro živnostníky a malé firmy je lepší správu účetnictví a zpracování daní svěřit odborníkům, neboť zajistí správné a úplné vedení účetnictví.

Pod tímto pojmem se skrývá: střediskové účetnictví, vedení zakázek, zaúčtování prvotních dokladů a kontrola již pořízených záznamů, zpracování podkladů pro DPH a zpracování přiznání DPH, příprava daňových a statistických hlášení, zpracování měsíční závěrky, roční účetní uzávěrka, převod účetní závěrky dle IFRS a US GAAP.

Vedení mzdové agendy zajišťuje veškeré zákonné povinnosti spojené se zpracováním mzdové agendy: vedení mzdových listů, zpracování evidenčních listů důchodového zabezpečení, zpracování měsíčních hlášení pro SSZ a zdravotní pojišťovny, přihlášení a odhlášení zaměstnance, vyúčtování daně vybírané srážkou či z příjmu fyzických informací ze závislé činnosti.

Daňové poradenství se zabývá daňovou optimalizací a plánováním, zpracováním daňového a účetního odpisového plánu, zpracováním odborných stanovisek a daňových analýz, posouzením projektů výzkumu a vývoje certifikovaným daňovým poradcem.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil