Turbodmychadla zvyšují výkonnost dieselových motorů

26. květen 2013  Roman Beneš  Lifestyle  1975 zobrazení  426 slov

PR. Máte rádi rychlou jízdu při vysokých otáčkách? Pak si pořiďte automobil s turbodmychadlem.

Automobily s dieselovými motory mají dnes stále častěji zabudovaná turbodmychadla. Tato zařízení dokáží zvýšit otáčky motoru, a to poměrně výrazně.

Funkce turba v autě

Turbodmychadlo je zařízením, které je poháněno výfukovými plynu. Plyny, které vycházejí z motoru, pohánějí turbínu, jež pak zvyšuje jeho otáčky. Moderní vozidla, která mají turbo, dokáží vyvinout až 300 tisíc otáček za minutu.

Dříve se turba využívala převážně jen u nákladních vozidel, dnes jsou již běžnou součástí i osobních automobilů, které mají dieselové motory. Vývoj turbodmychadel jde neustále dopředu, což dokazuje i fakt, že hodnota otáček díky motorů s těmito zařízeními vzrostla za posledních dvacet let minimálně dvojnásobně.

Výměna turbodmychadla

Turbo je tak důležitou součástí, ovšem poměrně často dojde k jeho poruše. V případě, že motor vašeho vozidla nedosahuje takových výkonů, je dobré si zajet do servisu a nechat si auto zkontrolovat. Možná bude problém právě v nefunkčním turbu. V tom případě je na místě provést jeho opravu či výměnu.

Využít lze i zcela nová i repas turba. Kromě turba může tkvít problém také v servořízení, i zde je možné využít repas servořízení, které vás vyjde podstatně levněji nežli zcela nové zařízení.

Při nákupu repas turba či servořízení, ale i mnoha dalších komponent pro osobní nebo nákladní vozidla je dobré zkusit nějaký soukromý inzerát.

Mnozí lidé využívají inzeráty k prodeji náhradních a repasovaných dílů, ale také například k prodeji pneumatik. Za výhodné ceny díky inzerátu pořídíte kvalitní potřeby a zařízení do vašeho automobilu, který po opravě bude opět přinášet dokonalý požitek během jízdy.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x