Testovali jsme digitální zrcadlovku přes e-shop

24. srpen 2011  PR   Lifestyle  2254 zobrazení  492 slov

Vybrat si správný a cenově výhodný fotoaparát není zase tak snadné. Zvláště digitální zrcadlovky je vhodné kupovat u specialistů.

Testovali jsme digitální zrcadlovku přes e-shopTestovali jsme digitální zrcadlovku přes e-shop

Fotografování je rozšířené a na trhu jsou stále více dostupnější kvalitní fotoaparáty. Ty si lze koupit v mnoha obchodech, my jsme vyzkoušeli e-shop.

Reklama

Zajímala nás zrcadlovka, a tak jsme prostudovali stránku věnující se těmto foťákům. Ty jsou určené pro náročnější fotoamatéry a fotografy profesionály.

Základní charakteristikou digitálních zrcadlovek je možnost použití výměnných objektivů a dalšího bohatého příslušenství, jako např. blesků, battery gripů apod. V nabídce se nacházejí jak samotná těla fotoaparátů, tak fotoaparáty v setu s jedním či dvěma objektivy.

Na FotoŠkoda jsme nalezli desítky produktů, nezapomněli jsme prolistovat ani recenzi na Heuréce. Líbili se nám ohlasy na obrovský sortiment, vyškolený odborný personál, na široké možnosti způsobů objednání a zaplacení zboží, dobrý systém slev či skvělou komunikaci. Další výhodou je kamenná prodejna v Praze.

V centru je k dispozici téměř kompletní sortiment skladem, vše kolem fototechniky. Firma nabízí i široké portfolio služeb, jako vyvolávání fotografií, fotoateliér, kurzy.

Když jsme se rozhodli prostudovat jednotlivé foto přístroje, zaujal nás obsáhlý popis. Kromě obrázku fotoaparátu jsme se dozvěděli o vzhledu a ergonomii, snímači a obrazovém procesoru, expozičním režimu a ovládání, o LCD, hledáčku, napájení a výdrži baterie.

Vybrané zrcadlovky

Například CANON EOS 550D má vysoké rozlišení snímače a videosekvence v Full HD kvalitě. Nebo Canon EOS 1100D. Ten je vybavený CMOS snímačem je schopný zaznamenat 39 miliard barevných odstínů.

Dalším typem fotoaparátu je Canon EOS 1D Mark IV, který je novou vlajkovou lodí firmy Canon. Tímto typem lze fotografovat ve velmi špatných světelných podmínkách a natáčet videosekvenci v Full HD kvalitě. Přístroj umožňuje zachytit i ty nejrychlejší pohyby a navíc je rozfázovat do sekvence o 10 snímcích za vteřinu.

Canon EOS 5D Mark II je dlouho očekávaná nová verze oblíbené plnoformátové profesionální digitální zrcadlovky. Do osvědčeného ergonomického těla ze slitiny magnesia vývojáři umístili nový snímač CMOS s vysokým rozlišením 21,1 megapixelů a mikročočkami směřující světlo přímo na jednotlivé pixely.

Digitální zrcadlovka Nikon D3100 má nový 11 bodový zaostřovací systém s 3D sledováním objektu, 14,2 Mpx DX CMOS snímač a natáčení Full HD videa.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil