Sluneční brýle nosíme jako ochranu i kvůli módě

17. březen 2011  PR   Lifestyle  3578 zobrazení  410 slov

Sluneční brýle jsou důležité především jako ochrana očí před škodlivým UV zářením. Avšak jsou i skvělým módním doplňkem zvýrazňující image osobnosti.

Sluneční brýle jsou důležité především pro ochranu zraku před slunečním zářením. Nosíme je většinou v jarním a letním období, ovšem vhodné jsou i pro zimu. Zvláště, pokud jsme na horách. Slunce se odráží od sněhu, takže je někdy ještě intenzivnější než v létě. A samozřejmě v poslední době jsou sluneční brýle i módním doplňkem.

Reklama

Sluneční brýle jako ochrana

Všeobecně se ví, že nošením slunečních brýlí chráníme oči před oslněním a před velmi škodlivým UV zářením. Lidské oči se dokáží přizpůsobit rozdílné intenzitě světla. Pokud je ale prostředí příliš světlé, dojde k oslnění a oko přestává rozeznávat okolí.

Označení slunečních brýlí etiketou UV 400 znamená, že sluneční brýlové čočky pohlcují UV záření. Sluneční brýle označené CE odpovídají normám Evropské unie. Dále dělíme sluneční brýlové čočky podle stupně protisluneční ochrany do pěti kategorií:

Kategorie 0: bezbarvý nebo velmi světlý filtr (propustnost viditelného záření 80-100%); kategorie 1: světlý filtr (propustnost viditelného záření 43-80%); kategorie 2: středně tmavý filtr (propustnost viditelného záření 18-43%); kategorie 3: velmi tmavý filtr (propustnost viditelného záření 8-18%); kategorie 4: velmi tmavý filtr (propustnost viditelného záření 3-8%); kategorie 3 a 4 nejsou vhodné pro řízení motorových vozidel.

Sluneční brýle jako doplněk

Pokud si vybíráme sluneční brýle, rozhodujeme se podle několika kritérií. A to zejména podle toho, zda se nám brýle líbí, podle tvaru a také bychom neměli zapomenout na náš tvar obličeje.

Brýle jsou i módním doplňkem. Hitem je třeba značka Wayfarer. Ty napodobují styl 80. let a tato kolekce je jedna z nejúspěšnějších a celosvětově nejvíce prodávaných. Naopak značka Aviator se vyznačuje nadčasovým designem a elegantním provedením.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil