Rozhodněte se pro získání certifikátu MBA a získejte manažerské dovednosti

16. červenec 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  2295 zobrazení  392 slov

Vzdělání je důležité a ví to v současnosti stále více lidí. Studium MBA například umožňuje získat všechny důležité manažerské dovednosti.

Stát se profesinálním manažerem nemusí být až tak nereálné, jak se na první pohled zdá. Je ale samozřejmě rozdíl mezi manažerem bez zkušeností a patřičných znalostí a mezi tím, kdo se aktivně vzdělával.

Reklama

Určitě je vhodnější patřit do té skupiny manažerů, kteří prošli kvalitním vzděláním. Ti, kteří se rozhodli, že investují do dalšího vzdělávání, určitě neprohloupí. Vhodné je MBA studium a získaný certifikát otevírá cestu na pracovním trhu.

Master of Business Administration (MBA) se studuje na mnoha školách, je však vhodné se zaměřit na ty, které se na studium MBA zaměřují. Například absolvovat kurz je možné na akreditované Business School Nederland (BSN). Ten, kdo získá certifikát, se může spolehnout na to, že bude znát všechny důležité manažerské dovednosti.

Studium MBA není o teorii. Naopak důraz je kladen na praktickou orientaci vzdělávání a týmovou spolupráci pod vedením zkušených manažerů z praxe. Titul MBA je známku toho, že absolvent má předpoklady pro zlepšování sebe. Tím se předpokládá, že pomůže i organizaci, ve keré pracuje.

Jak začít studovat MBA

Vzhledem k tomu, že MBA studium je náročné, doporučuje se pro začátek úspešně absolvovat základní kurz MBA Basics. Ano, není to v českém prostředí obvyklé. Ovšem na Business School Nederland má toto rozdělení studia tradici a především dává smysl. Oceňují to i studenti.

Vlastní výuka v kurzu MBA je rozdělena do šesti hlavních tematických celků. Lze si tedy vybrat obor, kterému se chce student věnovat.

Přínosem studia MBA jsou především nově získané znalosti a zkušenosti. Po absolovování druhého stupně absolvent studia získá diplom, který opravňuje k používání titulu MBA.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil