Routery: K čemu jsou dobré pro uživatele počítačů

25. květen 2013  Roman Beneš  Lifestyle  2002 zobrazení  563 slov

PR. Pakliže doma používáte více počítačů, je dobré si pořídit router. Ten umožní jejich bezproblémové připojení k internetu.

Ve většině domácností se dnes nachází minimálně jeden počítač. Obvykle však vícečlenná rodina potřebuje počítačů více, jinak by její členové dosti často hádali o to, kdo má zrovna právo k jeho přístupu.

Počítače jsou již v drtivé většině napojeny na internetovou síť. V případě, že chcete internet používat u více počítačů najednou, je dobré si pořídit Wi-Fi routery.

Routery jsou zařízeními, které pomáhají řešit situaci, kdy se v domácnosti ( nebo třeba v kanceláři) nachází větší množství počítačů. Díky nim je možné připojit na internet dva i více zařízení bez nějakého složitého pokládání kabelů apod.

Pakliže si pořizujete nový router, zaměřte se především na tyto aspekty:

Rychlost

Routery se od sebe odlišují mimo jiné tím, jak rychlé mají síťové porty. Minimální nároky na ně dnes vyžadují alespoň 100Mbit/s. rychlost připojení je obvykle udávána dle norem, které jsou na routerech označeny čísly a písmeny ( 802.11 a normy b,g, n, ac). Každé písmenko za touto normou charakterizuje přenosovou rychlost. Nejnižší je rychlost u normy s písmenem „b“, nejrychlejší pak u normy „ac“.

Pokrytí

Pro routery je důležitým parametrem také rozsah jejich pokrytí. Tato vlastnosti je podstatná ve chvíli, kdy pomocí Wi-Fi routeru chcete pokrýt třeba celý patrový rodinný dům. I méně výkonné moderní routery již bez problémů pokrývají průměrně velký byt.

V případě, že chcete pokrýt více pater, je dobré dokoupit anténou s koncovkou RP-SMA. Pro routery není překážkou přítomnost sedačky a křesla, ale spíše betonové příčky a stropy. Právě díky propojení s anténou dojde k tomu, že se signál dostane i do vzdálenějších míst.

Bezpečnost

Routery do jisté míry zvyšují bezpečnost vašich počítačů, které jsou připojeny k internetu. K tomu pomáhá šifrování Wi-Fi.

Kvalita připojení na internet vás jistě bude zajímat také na dovolené či na pracovní cestě. Většina kvalitních ubytovacích zařízení, i těch levných, dnes využívá routery k tomu, aby se jejich hosté mohli bez problémů připojit kdekoliv v rámci hotelu, penzionu nebo ubytovny.

Je ale samozřejmě dobré si tyto informace zjistit předem. V případě, že cestujete třeba na Slovensko do Žiliny, levné ubytování Žilina nabízí třeba hotel Galileo, který hostům poskytuje možnost připojení k vysokorychlostnímu internetu.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x