Repasovaný notebook: Vyplatí se jeho nákup a hodí se jako dárek?

10. prosinec 2013  Roman Beneš  Lifestyle  2003 zobrazení  541 slov

PR. Některé tuzemské obchody nabízejí takzvané repasované zboží. Vyplatí se jejich nákup a je vhodné o nich přemýšlet jako o vánočním dárku pro vaše blízké?

Foto: technimax.czFoto: technimax.cz

Některé tuzemské obchody nabízejí takzvané repasované zboží. Nejčastěji se jedná o počítače a také repasované notebooky. Vyplatí se jejich nákup a je vhodné o nich přemýšlet jako o vánočním dárku pro vaše blízké?

Pokud nemáte přehled o tom, co se vlastně rozumí pojmem repasovaný notebook, pak vězte, že jde o notebooky, které již byly používány. Dochází zde k jejich vyčištění. Poškozené komponenty jsou případně nahrazeny novými částmi a posléze jsou přístroje opět zkompletovány.

Na repasované notebooky se při prodeji dává zkrácená záruční lhůta šestí měsíců, někdy se můžete setkat i s delší záruční dobou, to už ale záleží na samotném prodejci.

Vyplatí se repasovaný notebook?

Repasované notebooky jsou logicky levnější nežli zcela nové přístroje. A to mnohdy velmi výrazně. Záleží na tom, v jaké kvalitě byl notebook před repasem, samozřejmě i na tom, o jak kvalitní přístroj jde a co má za sebou.

Obecně se dá říci, že repasované notebooky se mnohým z vás jistě vyplatí. Ušetříte a přitom za dobré peníze získáte plně funkční přenosný počítač, který vám může sloužit klidně i několik let. V každém případě máte jistotu, že pokud se s ním během záruky něco stane, můžete jej bez nákladů reklamovat.

Pozor na to, kde repasované notebooky kupujete

Je samozřejmě užitečné si zjistit také něco o prodejci. Volte vždy takový obchod, který má dobré reference a nabízí opravdu kvalitní zboží za rozumné ceny.

Ptáte-li se, zda je přijatelný pro repasovaný notebook bazar, pak je odpověď prakticky totožná. Je potřeba zvolit solidní bazar, který má historii, reference a zákazníci jsou s ním v drtivé většině spokojeni. Dnes už není problém si na internetu zjistit, zda je konkrétní obchod dobrý, nebo se pouze sprostě snaží na svých zákaznících parazitovat a prodává jim šmejdy.

Osvědčený prodejce repasovaných notebooků

Dobré repasované počítače za příznivé ceny, na něž se samozřejmě vztahuje potřebná zákonná záruční lhůta, pořídíte kupříkladu v internetovém obchodě technimax.cz. Repasy zde v klidu můžete zakoupit i jako vánoční dárek, například pro své děti, manželku či někoho jiného. Solidní počítače zde pořídíte bez problémů hluboko pod cenou 10.000 Kč.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil