Refinancování hypotéky je způsob pro snížení úroků

20. červen 2011  PR   Lifestyle  2272 zobrazení  392 slov

Refinancování hypotéky je častý způsob pro změnu úrokové sazby po skončení fixace. Rovněž s epoužívá pro konsolidaci více úvěrů.

Mnoha lidem nevyhovuje nová úroková sazba už u sjednané hypotéky. Rovněž pro mnohé klienty je obtížné splácet vysoké splátky či si potřebují půjčit další peníze, ovšem nemohou si dovolit nový úvěr. Pro tyto případy je vhodné refinancování hypotéky.

Reklama

To znamená, že již existující hypoteční úvěr nahradíme nějakým novým hypotečním úvěrem, s výhodnějšími úvěrovými podmínkami. Tuto hypotéku si klient sjedná u jiné banky a pokračuje ve splácení. Nová banka za svého klienta zaplatí úvěr u stávající banky. Klient pak splácí úvěr za nové podmínky.

I když se to nemusí zdát, konkurenční prostředí na českém bankovním trhu existuje. Rozdíly úrokových sazeb pro poskytované úvěry jsou stále více odlišné. Proto jakmile skončí pevná úroková sazba, která je fixovaná na 3 – 5 let, klienti zvažují refinancování hypoték u jiné banky. Refinancováním hypotéky lze získat výhodnější úrokové sazby, ale i delší doby splatnosti.

Refinancování hypotéky nabízí mnoho bankovních ústavů. Výhodné je například sjednání po internetu. Sjednejte si hypotéku online a získáte výhodné garantované sazby, žádné poplatky za zpracování, rychlé a pohodlné vyřízení hypotéky, videohovor s bankéřem až do 21 hod, službu poskytuje Hypoteční banka.

Pokud se klient rozhodne pro refinancování hypotéky, může si například vybrat ze dvou variant - běžné refinancování úvěru a zjednodušené refinancování úvěru.

V prvním případě je nutné doložit veškeré dokumenty dle podmínek stanovených bankou, naopak druhý příklad umožňuje za určitých podmínek zjednodušené dokládání ocenění nemovitosti a příjmů. Není nutné dokládat všechny dokumenty jako u nového úvěru, ale banka využije podkladů již předložených klientem pro původní úvěr a rovněž informací týkajících se platební morálky klienta.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil