Proč musí být sjednáno a na co slouží povinné ručení

13. prosinec 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  1689 zobrazení  304 slov

Povinné ručení musí mít podle zákona sjednaný každý vlastník motorového vozidla. Sazbu si ale pak motorista vybírá indivudálně a často šikovným porovnáváním ušetří i několik stovek korun ročně.

Přestože se neustále hovoří o zdražování, lze sjednat povinné ručení pro rok 2012 za výhodné sazby tak, že výsledná cena je nižší než za předchozí rok.

Reklama

Uzavření povinného ručení je zákonnou povinností. Ten, kdo neuzavře pojistku a způsobí vozidlem druhému škodu na zdraví nebo na majetku, bude muset uhradit veškerou škodu z vlastních prostředků. Stručně řečeno: Povinné ručení poskytuje pojistnou ochranu pro případ škody způsobené provozem motorového vozidla.

Sjedanané povinné ručení pokrývá všechny škody způsobené provozem motorového vozidla druhé osobě do výše sjednaného limitu. Nikdy se ale z pojistky neuhradí škoda na vozidle "hříšníka". K tomu slouží havarijní pojištění. Povinné ručení se rovněž nevztahuje na škodu na zdraví řidiče, který nehodu způsobil.

Ceny pro rok 2012

Oproti sazbám z roku 2011 ceny klesly. Ve srovnání s klasickými ceníkovými cenami pojišťoven lze navíc například ePojištění.cz získat slevu až 70 %. Stačí porovnat sazby povinného ručení a vyberat to nejvýhodnější pojištění.

Na cenu má vliv nejen objem motoru, ale také například věk řidiče a místo bydliště. Pro běžného motoristu je velmi obtížné se zorientovat a porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. Proto se hodí pro porovnání kalkulačka. Lze si tak vyzkoušet o kolik je možné ušetřit na povinném ručení.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil