Proč je výhodné investovat do diamantů

7. říjen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2153 zobrazení  334 slov

Investovat peníze lze do mnoha produktů. Jedním z nich jsou diamanty považované v době krize za jistou investici.

Diamanty jsou díky svému konzervativnímu a stálému nárůstu vyhodnoceny společně se zlatem jako nejstabilnější investiční nástroj.

Reklama

Investiční diamanty mají stálý růst ceny bez kolísání jako u měnových kursů či jiných komodit. Za posledních 100 let byl pokles ceny jen v období 1978-1981 a v roce 2010. Hodnota diamantů se přepočítává přes americký dolar a je shodná po celém světě.

S diamanty se obchoduje na diamantových bursách. Převážet je napříč zeměmi po celém světě není problém, neboť na broušené diamanty nejsou uvalena embarga.

Investice do diamantů je považována symbol bohatství a prosperity. Diamanty byly vždy součástí pokladů, klenotů a šperků. Vždyť diamantové šperky jsou nejkrásnějším doplňkem ženy.

Jednou z velkých výhod diamantů je jejich skryté bohatství. Tento typ majetku tolik neprovokuje, neboť není vidět a nelze vlastnictví této investice veřejně dohledat.

Investovat do diamantových šperků je rovněž nadčasové. Mají estetickou hodnotu a patří mezi významné dary vyjadřující velikost a hloubku vztahu k obdarované osobě.

Diamant je také nezničitelný. Patří mezi nejtvrdší materiály naší planety, který jen odolný vůči chemickým sloučeninám a vysokým teplotám.

Další výhodou diamantové investice je zúročení investice až 30 % ročně, ve standardních případech 3 - 10 %. V každém případě lze uplatnit odpočet DPH.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x