Přírodní kosmetika a make up: Nepoužívejte syntetickou kosmetiku

23. únor 2013  Roman Beneš  Lifestyle  1616 zobrazení  446 slov

PR. V posledních letech se stále častěji v drogeriích a obchodech setkáváme s přírodní kosmetikou. Poznejte její přednosti na vlastní kůži.

V posledních letech se stále častěji v drogeriích a obchodech s kosmetikou setkáváme s přípravky, které nesou označení přírodní kosmetika. Jde o produkty, které splňují přísnější kritéria procesu výroby a od běžných kosmetických přípravků se odlišují i ve svém složení.

Přírodní kosmetické produkty mají mnoho podob. Může se jednat o mýdla, šampony, ale také přípravky, které jsou určeny pro tvorbu make upu. Právě make up je pro ženy velmi důležitou součástí jejich image. V případě, že použijí přírodní make up, který je vyroben ze stoprocentně přírodních surovin, mají mnohem větší jistotu, že daný výrobek nebude dráždit jejich pokožku, nevzniknou žádné alergické reakce a v konečném důsledku pak líčení bude mnohem efektnější a přirozenější.

V čem tkví kouzlo přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetika, tedy make up i klasická kosmetika, kterou využíváte v koupelně a při osobní hygieně, nesmí obsahovat žádné syntetické sloučeniny, ovšem ani produkty, které příliš zatěžují životní prostředí. Rozhodně by v nich měly absentovat konzervační látky, ropné produkty, syntetická barviva nebo například suroviny, které pocházejí ze zvířat.

Jde především o vaše zdraví

Je pravdou, že přírodní kosmetika a make up jsou v porovnání s běžnými přípravky trochu dražší, nicméně zde je třeba mít na paměti, že jde především o vaše zdraví. Syntetické produkty mohou mít negativní vliv na vaši pokožku a pleť a také jejich výroba přispívá ke zhoršování životního prostředí.

Pakliže se chystáte někam na večírek, jehož součástí bude nějaká přehlídka či třeba fireshow, pak si kromě úpravy zevnějšku a použití kvalitního make upu, nejlépe z přírodních surovin, soustřeďte také na doplňky, které obohatí vaši image. Na mysli mám zejména pěknou bižuterii. Tu zakoupíte v eshopu monique.sk.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x