Připravte své vlasy na zimu a dejte jim péči s ochranou

17. listopad 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  1683 zobrazení  592 slov

Zima vlasům vůbec nepřeje a proto se musí myslet na jejich ochranu. Vsadit by se kromě zábalů mělo i na kvalitní vlasovou kosmetiku.

Zatímco léto má na zdraví vlasů příznivý vliv, o zimě to konstatovat nelze. Ba naopak. Zima je obdobím častého střídání teplot, nošení čepic a nedostatku slunce. Také se více stresujeme. Tato zátěž způsobuje zhoršení kvality vlasů, což se projevuje zvýšenou mastivostí a zhoršením seboroické dermatitidy a častějším výskytem lupů.

Reklama

Neexistuje jeden univerzální recept pro ochranu vlasů. Vyzkoušet můžeme babské rady, ale vsadit by se mělo vlasovou kosmetiku, případně na zábaly.

Vlasová kosmetika by měla být vybírána s pečlivostí. Podle typu vlasů se volí vhodný šampon s kondicionérem, který lze nahradit i vlasovým tonikem. Pokud jej budete vybírat, dejte si pozor, jaký typ vlasů máte.

Jemné vlasy totiž vyžadují kondicionér lehký, pevné a houževnaté vlasy naopak silnější kondicionér se zvláčňujícími účinky. Zvolíli se příliš silný kondicionér, tak ten způsobí zplihnutí vlasů a pokud je nanášen na pokožku, vlasy se často mastí.

Vhodná nabídka vlasové kosmetiky se nachází na Parfums.cz. Mezi nejoblíbenější značky této kosmetiky patří L´Oréal Professionnel, TIGI, Goldwell, Kérastase či Matrix.

Z produktů se nejčastěji používají šampony a kondicionéry, tužidla, laky, tvarovací a regenerační přípravky, ale také kosmetika proti vypadávání vlasů.

Šampony

Důležitý je výběr vhodného šamponu. Například L´Oréal Professionnel Série Expert Vitamino Color prodlužuje výraznost a zářivý lesk všem barvám. Jemně čistí a vyživuje vlasové vlákno, dokonale chrání všechny typy barev.

L´Oréal Professionnel Série Expert Volume Expand obsahuje technologii Mineral CA, která byla vyvinuta pro získání objemu a pevnosti jemných vlasů. Vlasové vlákno je posíleno a získává lehkost a vzdušnost pro optimální objem.

L´Oréal Professionnel Série Expert Silver je prozměnu speciální šampón dodávající lesk a oživení šedivým vlasům. Odbarveným vlasům odstraňuje žlutý nádech. Šedivé vlasy nebo chemicky odbarvené vlasy jsou velmi jemné, uhlazené, chybí jim vitalita a energie, působí ponuře a nepřirozeně. Řešením je je právě tento šampon obsahující látky proti žloutnutí vlasů, dodává pružnost a doplňuje vlasovému vláknu ztracené proteiny.

Kondicionéry

Používat po mytí vlasů i kondicionér je rovněž vhodné, používat jen šampon totiž nestačí. Například L´Oréal Professionnel Série Expert Absolut Repair Cellular, což je nový kondicionér, obohacený o složku Lactic Acid, pro ještě intenzivnější regeneraci poškozených vlasů.

Tento kondicionér uhlazuje vlasové šupiny a efektivně obnovuje oslabené a poškozené vlasy náchylné k lámavosti. Usnadňuje rozčesávání a zároveň navrací vlasům lesk a vitalitu. Pravidelným používáním této péče vlasy nabývají na síle, jsou den ode dne zdravější.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil