Požádejte svou lásku o ruku. Tady jsou tipy při výběru zásnubních prstenů

2. září 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  2437 zobrazení  478 slov

Požádání o ruku své lásky je jeden z nejočekávanějších okamžiků v životě ženy a snad jeden z nejtěžších úkolů pro muže. Vytvoření správné atmosféry, správné zásnubní prsteny a kouzelná formulka a způsob, jak požádat o ruku, mají dnes nesčetné možnosti a variace.

Zásnubní prsteny potřebují pečlivý výběr. Foto: archiv izlato.skZásnubní prsteny potřebují pečlivý výběr. Foto: archiv izlato.sk

Zásnuby a zásnubní prsteny mají hlubokou historii a přetrvávají na našem území již několik století. Archeologické důkazy potvrzující zásnubní prsteny, pocházejí již z období Římské říše a Egypta. Byly vyhotoveny ze železa a bronzu a reprezentovali společenské postavení majitele prstenů.

Reklama

Na našem území se historie zásnubních prstenů ze zlata začala oficiálně psát od roku 860 našeho letopočtu. Tehdejší papež, Mikuláš I., vydal v té době dekret, kterým se nařizovalo obdarování budoucí nevěsty zlatým zásnubním prstenem, který daroval během zásnub příští ženich své nevěstě. Později, v období Rakousko-Uherska, se objevil i první diamantový zásnubní prsten. V roce 1477 ho daroval arcivévoda Maxmilián Habsburský během zásnub se svou vyvolenou.

Dnešní tradice přetrvávají a hlavní součástí zásnubního aktu je darování zásnubního prstenu ze žlutého nebo bílého zlata, často v kombinaci s drahým kamenem v podobě diamantu.

Samozřejmě, důležitý není jen způsob a forma darování zásnubního prstenu, který reprezentuje věčnou a věrnou lásku, ale při výběru zásnubního prstenu bychom měli dbát i na další faktory, jako je jeho provedení, kvalita, materiál, nebo v neposlední řadě, i velikost prstenu.

Tipy pro výběr zásnubních prstenů

Vžilo se, že zásnubní prsten by měl podle tradice mít hodnotu trojnásobku měsíčního příjmu muže. Proto je důležité, aby to byl prsten s jedinečným provedením, z kvalitního materiálu, jako je zlato, s možností kombinace s drahým kamenem, jako je diamant.

Při výběru zásnubního prstenu je důležité, aby byla jeho velikost optimální. Je potřebné dbát i na to, aby vyhovoval velikostí i v budoucnosti. Při výběru je dobré obrátit se na profesionály, kteří mají dostatečné zkušenosti. Navíc, i tradice říká, že špatný výběr zásnubního prstenu, a jeho velikosti, může mít za následek negativní vliv na vývoj vztahu zamilované dvojice v budoucnosti.

Zásnubní prsten by se měl nosit na prsteníčku levé ruky. Legenda, pocházející již z dob starověkého Říma a Egypta říká, že právě tímto prstem vede žila spojena přímo se srdcem, symbolem lásky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil