Povinné ručení je vhodné si vybírat z více nabídek

22. květen 2011  PR   Lifestyle  1813 zobrazení  380 slov

Pojišťovny nabízejí povinné ručení a každý vlastník vozidla by si měl vybrat to nejvhodnější. Zkusit tak může porovnávač na netu a případně si jej i online sjednat.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidel, které musí mít podle zákona každý majitel vozidla. Zároveň je snaha na něm ušetřit. Je rovněž obtížné se v mnoha nabídkách pojišťoven vyznat.

Reklama

A není se čemu divit, proto je často využívané sjednávání pojištění přes internet. Tento způsob je zajímavý i pro povinné ručení porovnávání nabídek. Tyto služby zpravidla jsou zdarma a může si je každý udělat sám. Je rozumné neplatit víc, než se musí.

Toto porovnávání je mnohdy výhodné i pro ty, kteří mají pojištění dlouhodobě u jedné pojišťovny. Monitoringem aktuálních nabídek si každý může ověřit, zda přece jen neplatí zbytečně moc. Není sice jisté, zda budete mít nejlevnější povinné ručení, ale možná budete překvapeni, o kolik dosud jste zbytečně přeplatili.

Toto porovnání sdružuje veškeré nabídky pojišťoven, které na českém trhu poskytují zákonné pojištění motorových vozidel. Obvykle to funguje tak, že do online formuláře vyplníte požadované údaje jako technické parametry vozu (objem válců, výkon motoru), vlastnosti (rok výroby, účel a druh vozidla) a také osobní informace (věk, předchozí bezeškodní průběh, celková délka pojištění). Formulář pak vyhodnotí jednotlivé nabídky a přehledně je seřadí.

Povinné ručení ceník je tvořen podle mnoha faktorů. Cena je ovlivněna i tím, zda povinné ručení je sjednáno samostatně nebo společně s havarijním pojištěním. Řada pojišťoven pak poskytuje slevy a bonusy.

Dále rozhoduje při tvorbě ceny značka, typ, původ vozidla. Nebo zda je vozidlo tuzemské nebo zahraniční výroby?. Rozhoduje i pořizovací cena vozidla, výše spoluúčasti (platí rovnice: čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné). Důležitý je i bezeškodní průběh, protože lze čerpat bonusy za ježdění bez nehod.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil