Povinné ručení i havarijní pojištění se nebojte sjednat přes net

29. duben 2011  PR   Lifestyle  1929 zobrazení  287 slov

Výhody sjednávání pojištění přes internet jsou poměrně známy. Určitě mezi nejhlavnější přednosti patří úspora času a získání slev.

Každý vlastník motorového vozidla má povinnost si své auto nebo motorku pojistit. Zákonné pojištění zodpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla je základní touto nutností pojištění vozidel.

Reklama

Při výběru povinného ručení se můžeme rozhodovat z nabídek mnoha pojišťoven. Je vhodné si tedy nastudovat jednotlivé podmínky a zejména si ujasnit, co je skutečně potřeba. Cena pojištění se totiž liší také podle toho, jaké máte motorové vozidlo.

Při sjednávání lze využít služeb pojišťovacích makléřů, ať už jsou tzv. v kamenných prodejnách nebo na internetu. V současnosti je pojištění on line poměrně snadné a ušetří čas a peníze. Bývá totiž levnější oproti klasickému způsobu sjednávání, navíc je méně papírování a rovněž je lákavé rychlejším vyřízením.

Než se ale pustíte do sjednávání povinného ručení, je nutné si uvědomit, co zahrnuje. Z tohoto typu pojištění se hradí pouze škody způsobené druhé osobě, ke kterým dochází při použití motorového vozidla. Naopak z něj nejsou hrazeny újmy, ať už materiální nebo zdravotní.

Proto se k povinnému ručení "nabalují" další typy pojištění, jako je havarijní pojištění. A obvykle je vhodné i toto pojištění zakoupit společně s povinným ručením u jedné a té samé pojišťovny. Důvodem jsou samozřejmě slevy.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil