Posilování a cvičení je s power plate mnohem snazší

20. leden 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2769 zobrazení  425 slov

Posilování a vůbec zdravý životní styl se stal doslova fenoménem posledních let. Lidé mnohem více dbají na své zdraví s cílem se dožít vysokého věku.

Mnoho lidí volí ke zlepšení svého zdraví a k utužování fyzické kondice různé sporty. Jestliže ale chcete dosáhnout opravdu zformované svalnaté postavy, tak nelze než zvolit nějaký druh posilování.

Reklama

V poslední době se ovšem objevil zcela revoluční stroj, který pomáhá trénovat a posilovat zcela novým inovativním způsobem. Jmenuje se Power plate. Ten je v podstatě představován jakousi malou plošinou s madly. Tento přístroj je schopen pomoci v posilování mnohem efektivněji než klasické stroje, které jsou rozesety po posilovnách a fitness centrech.

Základním principem, na kterém Power plate funguje, jsou vibrace. Základem Power plate je platforma, která vydává vibrace. Díky ní si lze velmi dobře procvičit různé partie těla. Při cvičení s Power plate využijete rozličných pozic. Cvičit můžete v dřepu, dále si můžete posílit třeba bicepsy anebo vyzkoušet různé cviky na břicho.

Velkou výhodou tohoto přístroje je zejména ta skutečnost, že pomocí něj aktivujete svalové stahy zhruba 25 krát až 50 krát za jednu vteřinu. Celé fungování je založeno na prostém Newtonově zákonu, který říká, že síla, jíž vyvíjí těleso, je rovna součinu zrychlení a hmotnosti. Power plate jednoduše využívá právě zrychlení, přičemž tělesná hmotnost je zachována. Cvičit na tomto přístroji můžete bez ohledu na váš věk a je ideálním pomocníkem jak ke zpevnění těla, tak k získání lepší fyzické kondice.

Zdraví lidé mohou Power plate využívat bez omezení. Záleží hlavně na jejich uvážení, jak dlouho a jak intenzivně chtějí s tímto pomocníkem pracovat. Cvičení s tímto přístrojem by se rozhodně měly vyhnout osoby nemocné cukrovkou anebo lidé s nějakými srdečními potížemi.

Nevhodný je pochopitelně také pro lidi s otevřeným poraněním, ale ti by se měli vyhýbat jakémukoli druhu fyzické aktivity. Upozornění na nevhodnost cvičení s tímto přístrojem se týká také těhotných žen. Jestli si nebudete jisti, tak není problém se domluvit se svým ošetřujícím lékařem.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil