Podporujte kreativitu dětí a dopřejte jim kvalitní výtvarné potřeby

11. květen 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  2469 zobrazení  456 slov

Rozvíjet kreativitu a umělecké cítění u dětí je velmi záslužné. Pro jejich výkony a práce je ale nutné zajistit adekvátně kvalitní potřeby.

Podporujte kreativitu dětí a dopřejte jim kvalitní výtvarné potřebyPodporujte kreativitu dětí a dopřejte jim kvalitní výtvarné potřeby

Děti už od útlého věku v rámci hraní používají tužku a papír, aby si kreslily. Je to pro ně velká zábava a z hlediska vývoje dítěte i nutný předpoklad pro jeho rozvoj.

Reklama

Hezké obrázky a omalovánky rozvíjejí v dítěti kreativitu. Samozřejmě se tím i výrazně učí - nejen poznávat různé věci a pak se uči, jak se jmenují a jak se jim říká; důležité je i učení barev.

Protože je prokázáno, že kreslení a malování je velmi záslužné, je to i typická výuka v mateřských školách a na základních školách. Kreativní potřeby jsou používány i na středních a vysokých školách.

Druhy výtvarných potřeb

Výtvarné potřeby ale zahrnují široký sortiment. Nejsou to jen obyčejné tužky a pastelky. Patří sem voskovky, akvarelové pastelky, pastely, temperové a vodové barvy, akrylové barvy, štětce a příslušenství, křídy a uhly, tuše a inkousty, barvy na sklo a na textil, foukací fixy, dětská razítka nebo výtvarná lepidla.

Jak je tedy z výčtu výtvarných potřeb zřejmé, je toho opravdu hodně, s čím si lze kreslit a umělecky tvořit. Ti, kteří navíc dbají na kvalitu, vyberou si výtvarné pomůcky, které jsou osvědčené. Mezi známé značky patří Koh-i-noor, Maped, Stabilo či Faber-Castel.

Pastelky

Pastelky patří mezi nejčastější výtvarné pomůcky. Prodejci nabízejí buď jednotlivé pastelky-tužku samostatně, nebo v sadách. V základu je šest nebo dvanáct barev. Nabízeno je i osmnáct či až dvacet čtyři barev. Jednotlivé tužky se navíc od sebe odlišují tloušťkou tuhy.

Akvarelové pastelky

Akvarelové pastelky jsou vodou rozmývatelné. jejich předností jsou zářivé a jasné barvy, vypratelné z většiny druhů textilu. Obvyklá tloušťka tuhy jsou tři centimetry.

Temperové barvy

Tempery díky svým vlastnostem jsou ideální pro malé děti. nabízeny jsou často vodou ředitelné barvy v kelímku nebo v tubách. Pro nejmenší děti jsou navíc vhodné tzv. prstové barvy.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil