Plastové boxy a servírovací misky pomáhají k uchovávání potravin

9. duben 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  6478 zobrazení  543 slov

Správně uskladňovat potraviny je poměrně důležité. S využitím plastových boxů a dóz lze docílit prodloužení trvanlivosti i nepříjemného zápachu v chladničce.

Plastové boxy a servírovací misky pomáhají k uchovávání potravinPlastové boxy a servírovací misky pomáhají k uchovávání potravin

Uchovávat potraviny, aby byly čerstvé a stále měli svoji trvanlivost, má svá pravidla. Zvláště v jarním a letním období kvůli zvýšeným venkovním teplotám je nutné mít potraviny v chladničce či mrazničce.

Reklama

Avšak i toto uskladňování má svá pravidla. Jednotlivé potraviny je totiž nutné od sebe oddělovat a je vhodné je i uzavírat do samostatných do plastových dóz na potraviny. Díky tomu se totiž lze ze zbavit i nepříjemného zápachu v chladničce.

Základním pravidlem je nekupovat příliš mnoho potravin, které budeme mít v laedničce uskladněny. Pokud si chceme vytvořit zásoby, je vhodné mít na paměti, že k nežádoucím změnám u potravin zpravidla dochází působením tepla, vlhkosti, světla, vzdušného kyslíku, mechanickým poškozením nebo vlivem různých bakterií a plísní.

Při uskladňování potravin je nutné dodržovat teplotu, při které může bát potravina uchovávána. Obvykle je to teplota pohybující se v rozmezí od 5 stupňů Celsia až do mínus 18 stupňů Celsia. Je ale důležité mít na paměti, že do mrazniček se nedávají nebalené potraviny, již jednou rozmražené potraviny, a ty, které po předchozím tepelném zpracování dostatečně ještě nevychladly.

Z toho vyplývá, že ideální pro uchování potravin jsou plastové boxy a dózy. Jsou totiž pomocníkem nejen k zajištění větší trvanlivosti potravin, ale zabraňují zápachu, umí vhodně potraviny uskladnit, díky tomu lze i v mrazáku či chledničce získat mnoho místa. Není tedy důvod do lednice dávat například hrnce.

Dalším plus plastových dóz a servirovacích misek je vhodná možnost jejich manipulace. Tyto dózy se snadno přenáší, navíc vypadají elegantně.

Druhy plastových voxů, dóz a misek

Při nákupu plastových dóz, misek a boxů je vhodné si uvědomit, pro jaký druh potravin si je chceme opatřit. Může se totiž vybírat z několika druhů, a to jako tří patrová přenosná dóza, plastové misky s víčkem, plastové dózy na potraviny, termo jídlonosič, palstové boxy na potraviny, praktická termomiska, vakupové dózy na potraviny, napařovač do mikrovlné trouby či dóza s chladící vložkou.

Jak lze posoudit, nabídka je široká. A další příjemnou zprávou je, že tyto plastové misky a dózy nejsou nijak drahé, ceny se pohybují už do sto korun, dále v rozmězí do 200 korun, nad 300 korun jsoiu to už sady misek.

Dále tyto dózy a boxy lze objednávat púrostřednictvím internetu. Jedním z vhodných e-shopů je 4home.cz. Ten se specializuje právě na tento sortiment.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x