Pivní kosmetika vyráběná v manufaktuře využívá české pivo

1. červen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2643 zobrazení  366 slov

Pivní kosmetika se na český trh rozšířila teprve nedávno. Ručně vyráběné krémy a šampony těží z blahodárných účinků českého piva.

Každá žena chce být krásná. A aby tomu tak bylo, musí o sebe pečovat. Trh s kosmetikou je rozvinutý a velcí výrobci chrlí produkt za produktem. Ať už jde o různé krémy, vody a ostatní přípravky.

Reklama

Současně je trendem odklon od chemických preparátů a naopka příklon k přírodním produktům. Toho využívají především malí výrobci, kteří se musí odlišovat od velkých koncernů.

Možná jste už něco slyšeli o zajímavém produktu - pivní kosmetika. Moderní je se ponořit do voňavé vany a koupat se v pivu. Tyto koupele přitom byly známy pro své blahodárné účinky už ve středověku. Pivní koupele se rozmáhají i v Česku.

Pokud si ale chcete udělat pivní lázně ve své vlastní vaně, i to už dneska lze. Používat můžete ale i běžnou kosmetiku, která se často kupuje přes internet ve specializovaném e-shopu. Například kosmetika manufaktura je založena na staleté tradici českého piva.

Pivo je zdrojem všech vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů. Ty pomáhají regenerovat pokožku. Blahodárné účinky má především chmel, který pokožku čistí, zklidňuje a zvláčňuje.

Kromě pivních krémů si lze pořídit také pivní šampón, pivní tekuté mýdlo, pivní pěnu či pivní olejovou lázeň. Na trhu jsou ale i další produkty, které využívají příznivé vlastnosti piva na lidský organismus.

Kosmetika osahuje české pivo. Je charakteristická tím, že má vysoký obsah piva, ale neobsahuje žádná přidaná umělá barviva. Přípravky jsou vyráběny pomocí ruční práce.

Navíc pivní kosmetika se může stát i pěkným a originálním dárkem. Přestože tento druh kosmetiky v Česku nemá dlouhou tradici, zdá se, že se vše obrací k lepšímu.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil